Левски пречупи жилавия отбор на Славия

0
460641728 971214895019929 1236550362794770415 n
- -

Левски победи трудно неудобния и жилав отбор на Славия с минималното 1:0. Успехът обаче носи много ценни три точки към актива на сините. Срещата започна с превес на Левски. Белите обаче се държаха много хладнокръвно и подредено в тези минути,

Така се стигна до 22-та минута, когато Алдаир допусна елементарна грешка. Славия изостри ситуацията с пас към Карл Фабиен, който имаше добра възможност, но ударът му беше неточен и топката излезе в аут.

Славия изпусна отлична възможност да поведе в резултата в 29-ата минута. Карл Фабиен получи отличен пас, след което навлезе в наказателното поле на Левски, след това финтира Кристиан Макун и отправи много хубав удар, но Матей Маркович плонжира и успя да избие топката.

Евертон отправи удар от средна дистанция в 32-ата минута, но неточно над напречната греда в аут. Това е първият удар на Левски от началото на мача.

Светослав Вуцов направи решаващо спасяване в 36-ата минута. Топката падна на крака на Евертон Бала в наказателното поле на Славия и веднага стреля, но Вуцов се намеси и успя да сапси.

Минута по-късно Славия направи много голям пропуск. Карл Фабиен пусна отличен пас към Куентин Зеедорф, който изскочи сам срещу Матей Маркович, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Левски бе много близо до това да поведе в резултата в 38-ата минута, когато Евертон финтира Кристиян Стоянов, след което отправи удар от дистанция, а топката се спря в напречната греда.

Пет минути по-късно Мустафа Сангаре получи труден пас, но успя атрактивно да овладее топката, да прехвърли Мартин Георгиев, а след това стреля, но слабо и Светослав Вуцов спаси без особени затруднения.

Във втората минута на добавеното време на първата част останаха съмнения за дузпа за извършено нарушение срещу Алекс Колев. След центриране в наказателното поле на Славия, Керчев откровено задържа за фланелката Алекс Колев, а след това го свали на терена, но реферът Радослав Гидженов прецени, че няма основание да бъде отсъдена такава, а ВАР потвърди решението му.

Левски поведе с 1:0 срещу Славия с гол в петата минута на даденото от съдията добавено време. Евертон центрира от корнер в наказателното поле на Славия, където Кристиан Димитров надскочи Виктор Генев и увисналия Светослав Вуцов, пращайки отблизо топката във вратата на „белите“.

Мустафа Сангаре свали с гърди топката към Марин Петков в 49-ата минута, а той стреля от границата на наказателното поле, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.

В 60-ата минута Куентин Зеедорф стреля от границата на наказателното поле на Левски, но слабо и право в ръцете на Матей Маркович.

Шест минути по-късно Патрик-Габриел Галчев от тъч подаде на Сангаре, който продължи към Евертон, а той стреля от границата на наказателното поле на Левски, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Маркович.

Евертон направи много сериозен пропуск в 70-ата минута. Майкон пусна отличен пас към Евертон, който изскочи сам срещу Светослав Вуцов и стреля, но вратарят на Славия успя да спаси.

Асими Фадига стреля в 75-ата минута от около 20 метра, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Минута по-късно Майкон отправи много хубав удар от въздуха, но Светослав Вуцов се намеси и спаси.

В 82-ата минута останаха сериозни съмнения за дузпа за Славия. Роберто Райчев проби в наказателното поле на Левски, където останаха съмнения, че срещу него е извършено нарушение от страна на Патрик-Габриел Галчев, който категорично не игра с топката, но Радослав Гидженов не посочи бялата точка, а ВАР също не се намеси.

Патрик-Габриел Галчев отправи удар от около 20 метра в 90-ата минута, но право в ръцете на Вуцов.