Левски премина и през Локомотив, отборът набира скорост

0
levski lokomotiv plovdiv djavad el djemili
- -

Левски победи като гост Локомотив(Пловдив) с 2:0. Това е трета поредна победа за сините, които тръгват в първенството с голяма мощ. Столичани са с пълен актив от точки.

Още в 1-ата минута Локомотив опита атака, но Пламен Андреев излезе извън наказателното поле изби в тъч. Последва атака на „сините“, Фадига шутира, но Луков спаси.

В 7-ата минута Алдаир влезе в наказателното поле и се сблъска с Ангел Лясков, но не последва реакция на Никола Попов.

Левски поведе в 11-ата минута на мача. „Сините“ изпълниха тъч, топката попадна у Джавад Ел Джемили, който даде страхотен пас, с който разсече защитата на „черно-белите“, топката стигна до Асими Фадига, който плъзна топката покрай Мартин Луков и отбеляза за 0:1.

В 14-ата минута Алекс Колев стреля от дистанция, но Мартин Луков спаси.

Локомотив Пловдив уцели гредата в 15-ата минута. Ефе Али стреля от дистанция, топката се удари в страничния стълб, върна се в наказателното поле, но Димитър Илиев не успя да се възползва от ситуацията.

В първите 20 минути се получи динамичен мач, в който първоначално „сините“ създадоха повече ситуации, отбелязаха гол, но след това Локомотив Пловдив отвърна с греда и също създаде голови възможности.

Левски пропусна златен шанс да поведе с 2:0 в 23-ата минута Джавад Ел Джемили изведе Евертон Бала в страхотна позиция сам срещу вратаря, стреля от над 10 метра, но Мартин Луков изби. След ъгловия удар Кристиян Димитров стреля с глава, но Луков отново се справи. Последва още един ъглов удар. След него Келиан ван деер Кап стреля с глава, но топката срещна гредата.

В 27-ата минута Ел Джемили стреля, но Луков отново спаси.

В 41-ата минута гостите имаха възможност да отбележат втори гол. Евертон Бала изпълни пряк свободен удар, но Мартин Луков изби в корнер.

Минута по-късно Димитър Илиев стреля от дистанция, но не затрудни Пламен Андреев.

Второто полувреме започна добре и двата отбора направиха по една добра атака в самото начало.

В 53-ата минута Локомотив направи добра атака, последва центриране и спасяване на Пламен Андреев, но бе маркирана засада.

След още 5 минути Жулиен Лами влезе в наказателното поле и стреля, но изпрати топката над вратата.

Левски отговори с удар на Карлос Охене извън наказателното поле, но право в ръцете на Мартин Луков.

В 66-ата минута Мартин Петков центрира, но Алдаир успя да пресече паса.

Мичи Нтело стреля опасно, Пламен Андреев спаси, но в същото време бе маркирана и засада.

В 78-ата минута двата отбора направиха по една добра атака в рамките на 60 секунди, но и двете не завършиха с удар към вратата на съперника.

Сангаре навлезе опасно в наказателното поле и стреля по диагонала, но изпрати топката в аут.

5 минути преди края на мача „сините“ вкараха второ попадение. Играчите на Левски направиха бърза контраатака, Мустафа Сангаре влезе в наказателното поле и отбеляза.