Левски премина с летящ старт и през Ботев! Фадига вкара два

0
453079998 931058542368898 2658596394739753319 n
- -

Левски победи Ботев(Враца) с 4:0 и постигна втора поредна победа в първенството. Пред своя публика синият отбор доминираше и отново показа атакуващ и агресивен стил. Гостите оставиха също добри впечатления с желанието си да се надиграват със сините.

Преди началото на мача бившият нападател Уелтон бе награден с приза за най-добър нападател в България за 2023 г.

Левски започна вихрено  и тръгна  да атакува още от началото на срещата на стадион „Георги Аспарухов“.

Ботев Враца обаче също не се колебаеше, когато имаше възможност за атака. В 11-ата минута Даниел Генов бе изведен вдясно от вратата и центрира меко към Браян Переа, който с глава прати мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада на Генов.

След изтичането на четвърт час игра мачът на два пъти бе спирана заради съприкосновения между футболисти на двата отбора.

В 27-ата минута Левски осъществи много добра атака през центъра. Топката стигна до Джавад Ел Джемили, който пусна извеждащо подаване за Алекс Колев. Таранът се измъкна от бранител на гостите и стреля по диагонала, но Федерико Бариос направи добро спасяване.

Натискът на „сините“ обаче, продължи, а защитата на Ботев Враза бе поставена под огромно напрежение.

Гостите имаха страхотен шанс в 34-ата минута, когато Цунами допусна детинска грешка и изгуби топката пред дъгата на наказателното поле. Даниел Генов му я отне и веднага стреля, но топката профуча встрани от вратата на Пламен Андреев.

Капитанът на „сините“ можеше да се реваншира 4 минути по-късно, когато засече центриране от лявото крило на Евертон Бала, но ударът му с глава бе неточен.

В 41-ата минута Левски поведе в резултата. Евертон Бала получи топката на лявото крило и тръгна на рейд към центъра. Когато стигна до границата на наказателното поле, бразилецът стреля с десния крак. При летежа си топката рикошира във футболист на Ботев Враца и стана неспасяема за Федерико Бариос – 1:0 за „сините“.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме тимът на Станислав Генчев имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Мартин Бачев, но до наказателен удар не се стигна.

Тимът на Станислав Генчев започна по-активно и второто полувреме в търсене на втори гол.

В 58-ата минута се стигна до сблъсъци между играчите на двата отбора, защото Даниил Кондраков беше наритан цинично от Майкон и скочи срещу бразилеца, с когото се спречкаха. Съдията Кристиян Костов взе соломоновско решение и показа и на двамата по един жълт картон.

Tочно след изтичането на час игра Левски имаше страхотен шанс, при който Мустафа Сангаре центрира отляво. Алекс Колев стреля добре с глава, но Бариос направи чудесно спасяване.

Ботев Враца отговори с удар а Чавдар Ивайлов в 65-ата минута, когато защитата на Левски бе забравила за халфа на гостите, който стреля от дъгата на наказателното поле след пас на Браян Переа, но Пламен Андреев Спаси.

Минута след това Джемили проби по лявото крило и центрира. Биатумусока изчисти пред Колев, но топката стигна до Асими Фадига и той с безкомпромисен удар я прати в долния ляв ъгъл на вратата на тима на Тодор Янчев – 2:0 за Левски.

Гостите можеха да върнат едно попадение, но удар от дистанция на Переа към долния десен ъгъл бе спасен от вратаря на столичани.

Четвърт час преди края Стефан Цонков настъпи болезнено Мустафа Сангаре и играта бе спряна, докато нападателят получи медицинска помощ.

В 79-ата минута Джавад Ел Джемили центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Топката бе изчистена и стигна до Бубакар Траоре, който опита да подаде с пета към свой съотборник, но Джемили пресече подаването, нахлу в наказателното поле и с прецизен изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите за 3:0.

Фадига вкара и четвъртия гол в 90-та минута и показа голян ренесанс на играта си.