Левски продължава да лети – подчини и Крумовград (ВИДЕО)

0
levski
- -

Левски и Крумовград завършиха при резултат 3:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от четвъртия кръг в efbet Лига.

Левски получи правото да изпълни статично положение в 7-ата минута. Евертон шутира директно от над 30 метра, но ударът му бе блокиран. От последвалия корнер топката бе центрирана в наказателното поле на Крумовград, където Александър Колев се извиси над всички и стреля с глава, но над напречната греда на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Евертон напредна по дясното крило и центрира, а след рикошет топката се озова в краката на Майкон, който стреля мощно от средна дистанция, но Георгиев се намеси по феноменален начин в 9-ата минута.

Натискът на Левски даде резултат в 10-ата минута, когато „сините“ успяха да поведат в резултата. Евертон центрира от корнер вдясно от вратата на Крумовград на първа греда, където Александър Колев се извиси над всички и стреля по диагонал с глава, за да даде ранен аванс на своя тим.

След ново центриране от корнер на Евертон в 15-ата минута, Цунами успя да отправи с удар с глава, но покрай вратата на Крумовград.

Серкан Юсеин отправи първия точен удар за Крумовград в двубоя в 19-ата минута, но Пламен Андреев се намеси рутинно.

След центриране от корнер в наказателното поле на Крумовград в 22-рата минута, Кристиан Димитров се извиси над всички и стреля с глава. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата.

Джавад Ел Джемили проби в наказателното поле на гостите в 40-ата минута и шутира от малък ъгъл, но не успя да порази целта.

Левски продължи да бъде изключително активен и на старта на второто полувреме. Карлос Охене отправи удар от средна дистанция в 51-вата минута, но топката прелетя над напречната греда.

Крумовград пропусна златна възможност да изравни резултата в 53-ата минута, когато Наско Милев се озова на чиста позиция в наказателното поле на Левски и не се поколеба да стреля, но Цунами застана на пътя на топката и блокира изстрела на футболиста на гостите.

Мустафа Сангаре проби отляво в наказателното поле на гостите в 56-ата минута, след което сви топката за Ел Джимили, чийто удар бе отразен от Янко Георгиев.

Левски удвои аванса си в 59-ата минута, когато Марин Петков центрира от корнер на втора греда в наказателното поле на Крумовград, където Мустафа Сангаре бе господар във въздуха и стреля с глава, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата.

След разбъркване в наказателното поле на Крумовград в 66-ата минута, топката достигна до Майкон, който шутира ниско по тревата, но Янко Георгиев се намеси.

В добавеното време Алекс Колев с втория си гол в мача, след асистенция от Сангаре, оформи на празна врата и класическия резултат.