Левски разкости ЦСКА 1948 и затвори устите на критиците

0
levski cska 1948 karlos ohene
- -

Левски победи с 4:2 ЦСКА 1948 и показа доминиращ и резултатен футбол. С играта си отборът затвори и устите на критиците, които се бяха появили в последните седмици. Нужно е да се отдаде и заслуженото на червените, които през целия мач показваха открит и динамичен футбол.

Мачът в Бистрица започна по-добре за гостите, които още в началните минути проведоха няколко нападения към вратата на Петър Маринов. ЦСКА 1948 отговори с удар отдалеч на Парвиз Умарбаев в 4-ата минута.

Две минути след това Евгений Сердюк бе изведен зад защитата на „сините“ и преодоля Матей Маркович, но голът му не бе зачетен заради засада.

Капитанът на Левски – Цунами, имаше доста добър шанс в 12-ата минута, но ударът му с глава след центриране на Евертон Бала бе неточен.

След четвърт час хората на Станислав Генчев осъществиха много добра атака, при която Келиан ван дер Каап подаде към Алекс Колев, който намери Бала на крилото, а той центрира към Мустафа Сангаре, чийто удар бе неточен.

Секунди по-късно „сините“ получиха пряк свободен удар. Бала центрира много прецизно в наказателното поле, където Мустафа Сангаре се позиционира най-добре и с глава прониза вратата на ЦСКА 1948 – 1:0 за Левски с първия гол на Сангаре в мач, в който той започва като титуляр.

В 18-ата минута Сангаре бе изведен вляво от вратата на Петър Маринов и центрира ниско към Бала, но неговият удар бе отразен от стража на домакините.

Радослав Кирилов проби отляво в наказателното поле на Левски и отклони топката към точката за изпълнение на дузпа за Парвиз Умарбаев, който нанесе удар, който обаче премина над напречната греда в 22-рата минута.

Пет минути след това Асими Фадига отне топката от Том Рапнуи в средата на терена, след което изведе Алдаир. Той, от своя страна, напредна по дясното крило на нападението на „сините“. Португалският флангови футболист центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Мустафа Сангаре засече с глава топката във вратата на домакините за втори път в рамките на само 10 минути.

Натискът на ЦСКА 1948 даде резултата в 39-ата минута! Талис намери Ради Кирилов на лявото крило. Той успя да се мушне между Алдаир и Асими Фадига и да влезе в наказателното поле. Последва изстрел, с който капитанът на домакините прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Левски – 1:2.

При следващата атака в мача „сините“ можеха да си върнат двата гола предимство, но удар на Майкон след ниско центриране отдясно на Алдаир бе спасен прекрасно от Маринов.

До края на първата част имаше положения и пред двете врати, но до нов гол не се стигна и Левски се оттегли на почивка с гол аванс.

Второто полувреме започна равностойно, като темпото на игра не бе особено високо.

В 58-ата минута „сините“ за трети път преодоляха вратата на Петър Маринов. Евертон Бала направи мощен пробив по лявото крило и центрира остро. Във вратарското поле Алекс Колев се измъкна от персоналния си пазач и отблизо се разписа във вратата на един от бившите си отбори.

Постепенно над терена в Бистрица се разстла гъста мъгла, като валеше и проливен дъжд. Заради влошената видимост, системата ВАР на стадиона спря да функционира.

В 67-ата минута, въпреки влошената видимост, Ради Кирилов вкара за ЦСКА 1948 след добавка, но попадението не бе зачетено, тъй като той бе в засада.

Три минути по-късно удар на Талис от границата на наказателното поле мина над вратата на Маркович. Възпитаниците на Валентин Илиев обаче, продължиха да притискат „сините“, а в 71-ата минута с неточен удар се отчете и резервата Касиано Бузон.

В 77-ата минута обаче, Левски реши всичко в мача с четвърти гол! Марин Петков получи топката в централната третина на терена. Той напредна в половината на ЦСКА 1948 и шутира силно от над 25 метра, като остави Маринов безпомощен – 4:1 за Левски.

Пет минути по-късно Станислав Генчев пусна в игра Кристиан Макун, за когото това бе дебютен мач със синята фланелка.

В последната минута на редовното време Марио Илиевски вкара втори гол за домакините и оформи крайния резултат.