Левски с 2 от 2 срещу Вихрен, но има крайно неприятно за „сините“ съвпадение

0
- -

Левски и Вихрен за трети път в историята си ще се срещнат в турнирите за националната купа. За последно това се бе случвало на четвъртфиналите през сезон 2008/09. Тогава тимът от Сандански прие „сините“ на стадион „Осогово“ в Кюстендил. Левски спечели леко с голове на Георги Иванов-Гонзо и Дарко Тасевски още преди почивката. Интересното е, че това е последният сезон, в който „сините“ станаха шампиони. За Купата обаче те напуснаха борбата на следващата фаза – полуфиналите, където бяха победени в един мач – от Пирин с 0:1 в Благоевград.

За първи път Вихрен и Левски се срещнаха за Купата през сезон 2003/04. Това стана на най-ранната възможна фаза – 1/16 финалите, на която ще играят и сега. Първият
двубой в Сандански завърши 0:0, а в реванша на „Герена“ Левски нямаше проблеми и продължи напред след убедителен успех с 4:1. Тук пък неприятното съвпадение за „сините“ е това, че те отново отпаднаха в следващата фаза веднага след отстраняването на Вихрен. През 2003/04 това стана на осминафиналите срещу Локомотив Пд след 1:1 на „Герена“ и 0:3 в Пловдив./ „Мач Телеграф“