Левски с едва 30% успеваемост след октомврийската пауза

0
levski
- -

Левски се изправя срещу Черно море след паузата за националните отбори. Двубоят с моряците е в неделя от 16:30 часа. Варненци летят високо от началото на сезона и все още не познават загубата в 13 кръга. Сините от своя страна поглеждат към този мач и с едно наум, след като тенденцията сочи, че тимът не се справя никак добре в последните 10 срещи след пауза за националните отбори през октомври. Статистиката посочва, че столичани са спечелили едва 30% от тях. В тези мачове Левски постига три победи, записва 3 равенства и инкасира четири загуби при голова разлика 9-12.

Още в началото трябва да отбележим, че през миналия сезон нямаше пауза за националните селекции, тъй като в края на годината предстоеше Световното първенство в Катар. В статистиката са включени мачовете от 2012 до 2021 година.

Сините на три пъти се изправиха срещу съперник от „Армията“ и не успяха да постигнат победа. Преди 11 години автентичният ЦСКА спечели с 1:0, а година по-късно достигна до убедителна победа с 3:0 след три бързи попадения в рамките на 6 минути чрез Милисавлевич, Апостол Попов и Емил Гъргоров. През 2016 година дербито срещу ЦСКА-София завърши без победител – 1:1, след като Франсис Нар даде аванс на Левски през първото полувреме, но Преслав Йорданов от дузпа изравни в 77-ата минута.

Сините се изправиха на два пъти и срещу Лудогорец след октомврийската пауза. Първо двата тима завъртяха равенство 1:1 през 2015 година – столичани поведоха с гол на Живко Миланов, но Кешерю донесе точката за орлите. Три години по-късно разградчани стигнаха до успех с 2:1 у дома. Тогава Лукоки и Вандерсон дадоха аванс на Лудогорец, а сините върнаха само едно попадение чрез Станислав Костов.

Във въпросния период Левски допусна поражение от Славия с 0:1 през 2020 година, като веднъж записа равенство и с Локо Пловдив.

Завършваме с оптимистичен поглед и трите успеха на сините. Именно последният такъв мач след паузата за националните отбори е победа – 2:1 като гост на Локо София. Тогава Левски стигна до обрат, след като Октавио даде аванс на железничарите, а Здравко Димитров и Билал Бари изведоха гостите напред. В края на мача пък Крачунов пропусна дузпа и трите точки отидоха на „Герена“.

Левски записа още две победи, но отново над по-скромни тимове – през 2017 година спечели срещу Етър във Велико Търново с 1:0, а две години по-късно надделя над Арда с 2:1 у дома.

В неделя сините ще се опитат да променят негативната тенденция и да победят един от водещите отбори в първенството от началото на сезона – Черно море./ „Тема спорт“