Левски с трети мач без победа срещу тим от Топ 5! „Сините“ са инкасирали половината си голове в последните 15 минути

0
botev plovdiv levski mustafa sangare
- -

Левски не успя да спечели и третия си двубой срещу отбор, заемащ място сред първите пет в класирането. Нещо повече – тимът на Станислав Генчев не е отбелязал гол в тези мачове – 0:1 от Ботев Пд и Лудогорец, както и 0:0 срещу Спартак Варна. Сините бяха гости и в трите срещи.

Левски загуби на „Христо Ботев“ с допуснат гол в 87-ата минута. Така сините вече са инкасирали половината от всичките си попадения в заключителния четвърт час на двубоите – 3 от общо 6.

Левски е допуснал 5 гола при гостуванията и само 1 у дома.

Левски загуби на „Колежа“ за първи път от 21 юли 2013 година, когато поведе с 1:0, но допусна обрат. Тогава Ботев Пд бе воден от Станимир Стоилов. След реновацията на „Христо Ботев“ сините постигнаха две победи – 1:0 на 29 април 2023 и 3:1 на 22 юли миналата година.

За първи път през сезона Левски игра срещу съперник, останал на терена с 10 души.

Мустафа Сангаре не се разписа в трети пореден двубой на Левски. За последно той бе точен, при това на два пъти, при успеха с 4:2 над ЦСКА 1948 в Бистрица. След това обаче не е вкарвал вече 330 минути – точно 5 часа и половина./ „Тема спорт“