Левски привлече до този момент четирима играчи, а се очаква до двубоя с Монтана бройката да скочи на 5. Не бе неочаквано също, че на „Герена“ залагат на футболисти, които са свободни агенти, за да си спестят излишни разходи. Нищо, че специалистите са категорични, че през зимата хубавото струва пари, а другото е плод на невероятен шанс да ти изпадне нещо качествено, след като отборите изчистят ненужната стока от рафтовете си.
„Сините“ наблегнаха на най-нужното и това прави селекцията, която е извършена досега историческа, пише „Мач Телеграф“. За пръв път от началото на 20 век на „Герена“ до този момент не е стъпил нито един халф или нападател. Всъщност има един такъв случай, но той е доста специфичен, за да му обръщаме внимание. През 2007 година Станимир Стоилов взе само един играч през зимата и той бе защитник. Бразилецът Дину обаче така и не записа минута в официален мач, а сега все пак говорим не за един, а за няколко души.
Първи от новите повлече крак Звонимир Микулич. Хърватинът е вратар, а такъв бе нужен, за да се стресне Николай Михайлов. Националът, който отнесе доста критики за теглото и формата си през есента, изглеждаше въпреки това непоклатим. Нищо, че на книга имаше не един, а двама конкуренти. Нито Ники Кръстев, нито Пламен Андреев обаче изглеждаха като варианти, които могат да го пратят на пейката. Сега обаче се вижда, че на Михайлов започна да му пари. Не само е стопил килограми, но и изявите му в контролите бяха почти перфектни.
След това бе ясно, че на „Герена“ трябва да акостират бекове. Темата за нуждата от такива се дъвче още от времето на Делио Роси. „Сините“ обаче така и не успяха да намерят нужните хора. Алфонсо Фигейредо и Деян Лозев минаха със скоростта на светлината и не оставиха нищо освен дългове към отборите, от които бяха привлечени. Второто ново попълнение, което представиха „сините“, бе защитник, но не краен – Ребин Сулака. Иракският национал също бе логичен избор. Изненадващо той не успя да се разбере с Арда и това дойде дюшеш на „сините“. На неговият пост на „Герена“ също докарваха нещата като бройка, но не и като качество. Двойката Алекс Петков – Живко Атанасов също отнесе доста критики за изявите си, а Тома Даске, който трябваше да играе в отбрана, се оказа по-полезен в средата на терена като разбивач. В търсеното на бекове от Левски дори опряха до кризисен вариант с привикването отново под знамената на Луи Нганиони. Познато име за „сините“. Не е идеален вариант, но все пак изглежда по-удачен от Матео Стаматов, чието превръщане във флангови защитник се превърна в ходене по мъките.
Третото ново попълнение отново бе бранител, но не и краен – Начо Монсалве. И тук стана ясно, че Славиша Стоянович май ще заложи на защита, каквато наследи при първото си стъпване на „Герена“ – един българин (б.р. Иван Горанов) и трима чужденци (б.р. Цветкович, Ейолфсон и Яблонски). Така остана само да разберем кой от Найденов и Стаматов ще изгори при обявяването на следващото ново попълнение. Засега е Матео, след като Файсал Рерас е именно ляв бек. Роденият в Белгия мароканец може и в момента да не е в идеална форма и да има проблем с документите, но това ще приключи. Нещата за Стаматов обаче май бяха свършили по-рано с появата на Патрик-Габриел Галчев.
Очертава се обаче и Найденов да изгори с привличането на Драган Михайлович, който е типичен десен бек. А тъкмо бе започнал да влиза в час за този непривичен за него пост. Явно е обаче, че Стоянович гледа да си върже гащите в защита, а отпред ще чака на резервите, които уж има. Така Найденов и Стаматов ще бъдат пренасочени към други позиции. Първият по принцип е халф, а Матео в последните два мача започна да се изявява като ляво крило, където се отвори дупка след продажбата на Паулиньо. Здравко Димитров се мъчеше да я запълни, но и с просто око се вижда, че това ще е трудно. Все пак става въпрос за играч, който бие, когато трябва да подава и обратното. А и вече обърнахме внимание, че не е ясно какво ще стане, ако Робърта бъде продаден и не му бъде открит заместник. Защото нещата в атака май са като тези в защита през лятото – на бройка добре, но качеството – съмнително.