Левски свали с един удар Черно море и се класира за четвъртфиналите за Купата на България

0
- -

Левски изкова много труден и ценен успех с минималното 1:0 при домакинството на Черно море от осминафиналите за Купата на България. Победата за „сините“ дойде след попадение на Мартин Райнов през първото полувреме. По този начин воденият от Петър Хубчев отбор се класира за четвътфиналната фаза на турнира.
Исмаил Иса центрира в 5-ата минута в наказателното поле на Левски, където Букаси игра с глава, но топката излезе в аут.
Левски поведе в резултата в 23-ата минута. Живко Миланов центрира от корнер в наказателното поле на Черно море, след което Холмар с глава стреля, топката рикошира във Стефан Станчев и стигна до Мартин Райнов, който отблизо отбеляза с удар в долния десен ъгъл на вратата на Митрович.
Гол на Черно море не бе зачетен в 33-ата минута. След центриране от фаул в наказателното поле на Левски, топката стигна до Букаси, който отблизо я вкара във вратата на Милан Миятович. Съдията Николай Йорданов не зачете гола, защото маркира нарушение на Даниел Димов срещу Мартин Райнов преди топката да стигне до Букаси. Даниел Димов удари с лакът в лицето Мартин Райнов.
Васил Панайотов отправи много опасен удар от фаул в 37-ата минута, но Миятович се намеси страхотно и изби в корнер.
Мартин Минчев изпробва акробатичен удар в 50-ата минута, но неточно в аут.
Иван Горанов излезе на много добра позиция в наказателното поле на Черно море в 61-ата минута, но ударът му бе отразен от Миодраг Митрович.
Патрик Андраде центрира от фаул в наказателното поле на Левски в 64-ата минута, след което Букаси стреля с глава, но много неточно в аут.

В 88-ата минута бе едно от най-спорните положения в срещата, когато Янис Каргас фаулира Родриго Енрике. Нарушението бе маркирано от Николай Йорданов, който маркира фаула извън наказателното поле, но останаха съмнения, че то е извършено вътре.
Черно море се опита да се противопостави максимално срещу Левски, но „сините“ удържаха аванса си и да се класират за четвъртфиналите за Купата на България.