Левски трудно ще издържи на „червена“ обсада!

0
- -

На всички е ясно, че никой не иска да загуби дербито. Затова отсега мнозина прогнозират, че Левски и ЦСКА-София ще хвърлят всички сили в тази насока. Най-вече Люпко Петрович, който се слави като любител и специалист в тази игра. Треньорът на Левски Петър Хубчев също дойде на „Герена“ с етикета, че залага на защитен футбол. Нещата обаче в момента стоят коренно различно. Особено, когато няма на разположение опитен и класен играч като Холмар Ейолфсон, който може да внесе нужното спокойствие и сигурност в двубой с такова значение.

От изиграните мачове до този момент се вижда, че „сините“ не могат да си позволят да приемат играта по-дълбоко в своята половина и ловко да отбиват мераците на съперника за гол, както стори Черно море на „Армията“. Още в първата среща с Ружомберок миришеше на гол за домакините, докато Левски не успя да разхлаби натиска им от първите минути. Пример затова бе и последната среща с Локомотив (Пд), спечелена с 1:0. „Черно-белите“ по едно време направиха плътен обръч около наказателното поле на „сините“, които с доста мъки и усилия се измъкнаха от това положение. Успяха да си отдъхнат едва, когато топката се пренесе отново в полето на гостите. Тези тежки минути показаха ясно, че трудно ще издържат при нова обсада. Особено, ако тя дойде от страна на „червените“, които по чудо не спечелиха срещу Дунав в мач, който почти през всичките 90 минути, се игра на една врата. Късметът огрява един път и русенците се възползваха от тази чудесна възможност.

„Допускаме грешки, които трябва да изчистим“, призна си Петър Хубчев, на който със сигурност не му е спокойно тези дни. Защото трябва да създаде сложен план, с който да избегне капаните на Люпко Петрович. Макар и да са познати до болка на всички у нас. Пределно ясно е, че Левски не може да се хвърли безумно в атака, колкото и да пеят за това феновете, затова битката в средата на терена ще се окаже ключова в неделя. И там трябва да бъде съсредоточена цялата налична сила в момента. Хубавата новина за Хубчев е, че ще може да разчита на Хали Тиам.

Ясно е също, че до него ще бъде и Райнов, който едва ли се е чувствал по-твърд титуляр някога в живота си. Логичен ход според мнозина е да се заложи на Илия Юруков пред тях и едва, след като „червените“ се изморят в игра да се включи Мазурек. Това би помогнало на играта по флаговете, където май се крие силата на Левски. Особено с включването на Живко Миланов и Иван Горанов. А ЦСКА-София често се пропуква там. Затова и Петрович прибегна до схемата с трима централни защитници. Да, Левски вече се справи с отбор, който практикува същата схема в лицето на Локомотив (Пд). Но мач с мач не си прилича. А и „черно-белите“ нямаха нищо против да оставят „сините“ да ръководят нещата, докато не дойде попадението на Робърта. Нещо, което Али Coy и компания едва ли ще повторят.