Левски удари Ботев в резултатна контрола

0
levski botev vraca everton bala
- -

Левски победи Ботев(Враца) с 3:2 в интересна и резултатна контрола, която се игра пред солиден брой зрители на стадион Георги Аспарухов. Мачът започна динамично.

Във втората минута „сините“ организираха добро нападение отляво, Фабио Лима проби по фланга и намери Патрик Мислович, който стреля опасно, но Федерико Бариос изби в корнер.

При последвалото изпълнение Кристиан Димитров нанесе удар от воле от границата на наказателното поле, но Бариос се справи с лекота.

В седмата минута Левски излезе напред в резултата. Евертон Бала получи топката на границата на наказателното поле и с бомбен удар към горния ляв ъгъл отбеляза за 1:0.

Пет минути по-късно Фабио Лима бе близо до това да повтори изпълнението на сънародника си, като пробва мощен удар с левия крак от още по-далечна дистанция, но стреля високо над вратата.

В 20-ата минута Левски стигна до второ попадение. Патрик-Габриел Галчев намери Мислович, той пусна за Мустафа Сангаре, който навлезе в наказателното поле и с удар по земя към десния ъгъл вкара за 2:0.

В 34-ата минута „сините“ бяха много близо до трети гол, след като Сангаре нанесе силен шут от близка дистанция към долния десен ъгъл, но Бариос изби. Секунди след това шут на Галчев бе блокиран от бранител на Ботев Враца.

Левски започна второто полувреме с голова ситуация. В 50-ата минута Фабио Лима нанесе точен удар, но твърде слаб и Бариос улови без никакви проблеми. Шест минути след това Фадига стреля слабо от дистанция и пак в ръцете на Бариос.

В 64-ата минута се стигна до поредно положение за Левски. Келиан ван дер Каап засече с глава центриране от корнер, но Бариос спаси.

Ботев Враца мигновено контраатакува, Иван Василев остана сам срещу Иван Андонов, който изби в корнер. В 65-ата минута Андонов спаси още един опасен удар.

Краткият натиск на Ботев даде резултат в 66-ата минута. След изпълнение на ъглов удар играч на гостите овладя топката, след което центрира за Иван Василев, а той отблизо засече с глава за 2:1.

В 71-вата минута Левски реализира трето попадение. Асими Фадига свали центрирана от корнер топка към Келиан ван дер Каап, който от близка достанция отклони в мрежата за 3:1.

Ботев Враца върна втори гол само две минути по-късно. Даниел Генов получи великолепно извеждащо подаване, навлезе в наказателното поле и със силен удар към близкия горен ляв ъгъл отбеляза за 3:2.

В 77-ата минута Чавдар Ивайлов стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата.

Осем минути по-късно Алдаир отне топката, напредна по фланга и подаде към Евертон отдясно, бразилецът опита удар от малък ъгъл, но Любомир Василев се справи и изби. В 87-ата минута Василев отази шут на Джавад Ел Джемили след добра атака за „сините“.