Левски удари Хебър със светкавичен гол

0
levski lokomotiv plovdiv
- -

Левски победи Хебър в мач от VI кръг на Първа лига. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 1:0.

Левски започна ударно и поведе след малко повече от 120 секунди игра. Центриране отляво на Алекс Колев бе продължено с глава от Цунами, а пред голлинията Кристиан Димитров безпроблемно засече в мрежата за 1:0.

В 14-ата минута Джавад ел Джемили шутира от дъгата на наказателното поле, но Дебърлиев улови сигурно.

В 22-ата минута центриране отдясно бе засечено пред вратарското поле с глава от Набил Макни. Пламен Андреев обаче се справи без проблеми.

10 минути по-късно „сините“ претендираха за дузпа за игра с ръка на Радослав Терзиев след центриране на Джемили. Такава обаче не бе отсъдена.

В 34-ата минута Октай Хамдиев получи необезпокояван на границата на наказателното поле. Ударът му обаче бе отразен от Пламен Андреев.

В 41-ата минута Хебър по чудо не изравни. Михайлов центрира отдясно. Кристиан Димитров в опита си да пресече отклони топката между краката на Андреев, след което кълбото се отклони в дясната греда и излезе в корнер.

Скоро след това домакините отново претендираха за 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Сангаре, но Димитър Димитров пак не намери основания да посочи бялата точка.

В 56-ата минута удар от въздуха от границата на наказателното поле на Сангаре мина покрай лявата греда.

В 62-ата минута Алдаир нахлу в наказателното поле и стреля, но топката рикошира в крак на защитник на гостите и мина до лявата греда, излизайки в корнер.

В 74-ата минута Левски за трети път поиска дузпа, този път за игра с ръка на Михайлов. И в тази ситуация обаче главният съдия остави играта да продължи.

60 секунди по-късно Евертон Бала стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.