0
levski
Снимка: facebook.com/levskiofficial
- -

Пазете се от Левски в последните секунди. Този лозунг започна да приляга все по-добре на „сините“, на които им трябваха 78 минути, за да пречупят Пирин, както и още 9, за да затвърдят победата си над „орлетата“. Преди паузата пък повалиха Хебър с 1:0 в добавеното време. И мнозина започнаха да се питат докога ще продължава това. Не е ли по-добре тимът да си решава бързо мачовете, а не да държи на тръни привържениците си? И, разбира се, правят се аналогии с представянето на отбора при Станимир Стоилов.

Статистиката обаче показва, че между представянето на Левски през тази есен и миналата няма голяма разлика, ако не броим, че тогава „сините“ имаха 3 отложени мача, а за капак преживяха болезнено отпадане от Хамрун. В момента тимът виси с един двубой. И също записа 2 загуби в първите си седем двубоя. Тогава, както и сега, една от тях бе от ЦСКА 1948. По ирония на съдбата, втората издънка бе срещу Локомотив. През миналата есен Левски падна с 2:3 от столичните „железничари“, а сега отстъпи с 1:2 от пловдивските. В момента „сините“ имат едва 4 гола, които са вкарани през първата част и 11 през втората. Истината обаче е, че през миналата есен картината бе… същата. 6 гола преди паузата и 10 след нея. И тогава, както и сега, отборът не успя да реши през първата част нито един двубой. Единствената победа в първите седем мача тогава с 1:0 пак бе над Пирин. Тя бе изтръгната с гол през второто полувреме. За капак попаденията през миналата есен бяха дело на 9 души, както и сега, след като Асен Митков се отпуши. Явно на „сините“ им харесва да си играят със съперниците, а не да ги убият рано и после да се чудят как да запълнят оставащите 90 минути.

Освен това на „Герена“ не са единствените, за които последните минути са решаващи в Първа лига. Левски все още изостава с 1 гол в добавеното време от Черно море и Локомотив Пд. Варненци и „смърфовете“ имат по 2, а „сините“ – 1. Столичани, както и „моряците“, са убийствено силни през втората част, за разлика от „черно-белите“, които обичат да вкарват и преди почивката. И двата отбора обаче изостават по голове във вторите 45 минути, защото и там си има хегемон. И той е Лудогорец. „Орлите“ се развихриха срещу Ботев Враца, както и Берое именно през втората част. И вкарваха докато могат.

Левски – голмайстори в първите 7 мача, есен 2022: 3 гола – Марин Петков, Филип Кръстев; 2 – Билал Бари, Георги Миланов; 1 – Роналдо, Цунами, Краев, Стефанов, Галчев

Левски – голмайстори в първите 7 мача, есен 2022: 4 – Ел Джемили; 3 – Рикардиньо; 2 – Роналдо; 1 – Уелтън, Митков, Краев, М. Петков, Стефанов, Бачев