Левски вече 20 шампионатни мача не знае какво е победа над Лудогорец

0
ludogorets levski velton anton nedqlkov
- -

Левски е в безпрецедентна серия от 11 поредни мача без победа, но друга статистика е още по-притеснителна преди днешния двубой с Лудогорец. Сините нямат победа над разградчани вече в 20 последователни мача за първенство. Последният успех на столичани над орлите датира от 13 август 2016 година, когато тимът, воден от Люпко Петрович, победи шампионите с 1:0 с гол в добавеното време на Божидар Краев. Оттогава Лудогорец нареди 20 срещи, без да бъде победен от Левски. В тях разградчани записаха 15 успеха, а в пет случая двубоите завършваха без победител, при голова разлика 35:10 в полза на разградчани. Такъв бе и последният между двата отбора. Тогава на 1 декември 2022 година тимовете изиграха 90 минути, без да си отбележат гол.

В тази серия орлите записаха осем поредни победи, в които сините отбелязаха едва три попадения. От завръщането на Станимир Стоилов нещата не се промениха в първенството и под негово ръководство Левски записа едно равенство и инкасира три загуби. Във въпросните мачове сините стояха равностойно, а дори и надиграваха съперника си, но в заключителните минути на двубоите орлите показваха по-добрата си кондиция и побеждаваха. Не така стоят нещата в турнира за Купата на България, но в тази статистика влизат шампионатните мачове и феновете на столичани очакват, че днес може да бъде спряна тази неприятна серия./ „Тема спорт“