Левски за сефте би отбор от Топ 5 и не допусна гол извън „Герена“

0
- -

За първи път през сезона Левски успя да запази суха мрежа извън „Георги Аспарухов“. Преди да победи Славия с 1:0 в „Овча купел“, сините в 6 визити неизменно допускаха попадение. От тях бяха спечелили само една – 2:1 над Локо София, бяха стигнали и до едно реми – 2:2 срещу Локомотив Пловдив.

За 20-и път със синята фланелка Николай Михайлов не позволи топката да прекоси голлинията му, пише „Тема спорт“. Той има общо 62 официални мача за Левски.

Суспеха над Славия Левски вече има равен баланс под ръководството на Станимир Стоилов в първенството. Сините са записали 3 победи, 2 равенства и са допуснали 3 поражения, при голова разлика 11-10.

Това бе втората победа на Левски над Славия в последните 6 шампионатни дербита. Предишната бе на „Герена“ и пак с 1:0 – на 21 март тази година. В този период сините имат и 4 поражения – три с по 1:2 на „Георги Аспарухов“ и едно с 0:1 на „Славия“.

Левски за първи път през сезона спечели срещу отбор от Топ 5 на класирането. Преди това падна от Лудогорец (2:4), Ботев Пловдив (1:3), ЦСКА (1:2), Славия (1:2) и Черно море (0:1).

В рамките на 20 дни Билал Бари вкара 3 гола за Левски в шампионата. Той бе точен по веднъж при успехите над Локо София (2:1), Пирин Бл (3:0) и Славия (1:0). Преди това не бе успял да отбележи със синята фланелка в 252 дни – толкова изминаха от дебюта му на 21 февруари до първото му попадение на 16 октомври.

Срещу Славия Билал Бари отбеляза победното попадение в 81-ата минута. Така сините вече имат 6 гола в заключителния четвърт час на мачовете. Тогава те са най-ефективни и са вкарали 6 от всичките си 18 гола, тоест 1/3 от тях.

Левски не е успял да вкара нито едно попадение в първите 15 минути на шампионатните си мачове.