Левски забрави какво е да получи гол като домакин! Мъри вече е използвал повече чужденци

0
levski otbor 2
- -

Абдулахи Шеху стана 21-вият футболист, носил екипа на Левски в Първа лига този сезон. 29-годишният нигериец влезе на почивката срещу Ботев Пд. Той 11-ият иностранец, използван от Станимир Стоилов през кампанията. Игралите българи пък са 10.

Левски продължава да не е допуснал гол в домакинствата си през сезона – 6 мача, включително срещу ЦСКА-София на националния стадион. За последно тимът инкасира попадение на „Герена“ в последния кръг на миналия сезон – 0:1 от Лудогорец с гол на Сисиньо в 28-ата минута. Оттогава изминаха точно 602 минути – 10 часа и 2 минути.

Рекордът на Станимир Стоилов в Левски по поредни сухи мрежи в домакинства е от сезон 2006/07. Тогава сините в 13 последователни двубоя не вадиха топката от мрежата си. Те инкасираха попадение едва в 28-ия кръг (в първенство от 30 кръга) – 6:1 над Локомотив Пловдив. По време на тази серия постигнаха и най-голямата си шампионатна победа – 10:0 над Черноморец Бс-Сф на 3 март 2007 година в мач, игран на националния стадион.

Левски има вече 8 сухи мрежи в 10 мача от началото на сезона. През миналата кампания те бяха 15 в 31 двубоя.

Сините са загубили и двата мача в Първа лига, в които допуснаха голове – 0:1 от ЦСКА
1948 и 2:3 от Локо Сф (2:3).

Илиян Стефанов реализира третия си гол в елита през тази кампания. През миналата реализира 4 попадения в толкова срещи.

Когато Стефанов вкара, сините неизменно печелят. За Левски той има общо 8 гола в Първа лига и купата през 2022 година, като тимът е бил победител във всички срещи. Само веднъж е отбелязвал по повече от 1 попадение в двубой – 2 при 3:0 над Пирин в Благоевград през пролетта.

Още двама играчи на Левски имат по три шампионатни попадения – Филип Кръстев и Марин Петков.

Андриан Краев получи 4-тия си жълт картон в елита. При следващ той ще бъде наказан за лишаване от състезателни права за 1 мач./ „Тема спорт“