Левски започна новия сезон в Първа лига с разгромна победа срещу Локо Сф

0
levskikolev
- -

Левски постигна категорична победа с 6:1 при гостуването на Локомотив София от първия кръг на Първа лига. Алекс Колев, Алдаир и Сангаре вкараха своите дебютни попадения с екипа на „сините“. Джавад Ел Джемили вкара две попадения във вратата на Локомотив София.

Локомотив София започна по-силно мача, докато Келиан ван дер Каап допусна няколко неточности в дефанзивен план.

„Столичните железничари“ поведоха в резултата още в 5-ата минута. След центриране в наказателното поле на Левски, Кристиан Димитров увисна, а Ван дер Каап изпусна Анте Аралица, който отблизо вкара топката покрай Матей Маркович във вратата на „сините“. Положението бе разглеждано с ВАР за евентуална игра с ръка на Аралица, но попадението бе признато.

Малко след това домакините създадоха още един добър шанс. Аралица отново стигна до топката в наказателното поле и намери Симеон Славчев. Неговият удар обаче бе блокиран от бранител на „сините“.

Левски успя да изравни резултата в 12-ата минута. Майкон центрира в наказателното поле на Локомотив, където Алекс Колев с много труден удар с глава вкара топката във вратата на Александър Любенов.

Левски осъществи пълен обрат в мача в 21-ата минута. Алдаир премина през Валентин Николов, Густаво Кардосо и Бруно Франко, след което излезе сам срещу Александър Любенов и с много премерен удар вкара топката във вратата му.

Локомотив София можеше да изравни резултата в 24-ата минута. Марин Петков изпусна Красимир Станоев, който стреля от дъгата на наказателното поле, а топката премина встрани от вратата на Матей Маркович.

Левски поведе с 3:1 в първата минута на добавеното време на първата част. Карлос Охене изпълни бързо нарушение в центъра на терена. Той подаде към Джавад Ел Джемили. Неговият удар с левия крак от дъгата на наказателното поле срещна левия страничен стълб, но след това той бе най-съобразителен, стигна първи до топката и я прати в опразнената врата.

Левски направи резултата 4:1 в третата минута на добавеното време на първата част. След центриране към Алекс Колев, той свали топката с глава към Джавад Ел Джемили, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Локомотив София и разстреля Александър Любенов.

Второто полувреме стартира с удар на Ел Джемили от границата на пеналтерията. Получи се рикошет и последва корнер. Евертон Бала центрира, а Цунами засече с глава. Изстрелът му бе спасен от Любенов.

В 76-ата минута загасна част от осветлението на стадион „Локомотив“ и играта бе спряна за няколко минути, но все пак играта продължи, въпреки условията.

Осем минути по-късно Левски организира опасна атака. Сангаре навлезе на скорост в наказателното поле на Локомотив и пусна към Асен Митков, който стреля, но Александър Любенов се намеси и изби в корнер.

В 85-ата минута Майкон центрира в наказателното поле на Локомотив, където Алекс Колев стреля с глава, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Любенов.

Левски направи резултата 5:1 в първата минута на добавеното време на мача. Диого Тейшейра загуби по много елементарен начин топката от Карлос Охене, който излезе сам срещу Любенов и след това вкара топката във вратата му.

Левски направи резултата 6:1 в седмата минута на добавеното време на мача. Мустафа Сангаре преодоля Диме Димов и с много премерен удар вкара топката във вратата на Любенов.