Лидерът на Северозапад с победа №26 -пречупи и дубъла на Етър

0
- -

Шампионът на Северозападна Трета лига „Левски 2020“ (Лом) продължи победния си ход, след като надигра с 3:2 „Етър II“ във Велико Търново.Срещата бе от 32-ия кръг на Северозападната трета лига. Това бе 26-та победа за Левски от началото на сезона,като тимът още не е допуснал загуба в първенството.

Още в 7 минута Йордан Георгиев изведе „сините“ напред, а 10 минути по-късно Мариян Огнянов покачи на 2:0. Скоро обаче Кристиян Кънчев върна интригата – 1:2. До почивката младият търновски страж Пресиян Петков за пореден път показа голям потенциал, опазвайки мрежата си от още попадения. „Левски“ реши мача в своя полза в 62 минута, когато Петко Петков вкара трети гол. Малко след това „болярите“ намалиха на 2:3, но момчетата на Ферарио Спасов не позволиха да им бъде отнета победата.В 71-ата минута капитанът на Етър Димитър Байдаков вкара от дузпа за крайното 2:3.В неделя БФС ще връчи купата на Левски,като шампион на Северозапада.