Литекс тресна 10 от Спартак (Вн) и го свали от върха! Страховита контузия след брутална балтия прати играч в болницата (ВИДЕО)

0
- -

Литекс поднесе изненада на XXVI кръг на Втора лига, побеждавайки Спартак (Варна). На градския стадион в Ловеч домакините се наложиха с 2:1. За успеха помогна и фактът, че 70 минути „соколите“ играха с човек по-малко. След поражението, морският тим сдаде първото място във временното класиране, изоставайки на 2 точки от новия лидер Етър.

В 21-ата минута Спартак (Вн) остана с човек по-малко. Никола Борисов влезе брутално с бутоните напред в краката на Иван Митрев, за което получи директен червен картон. Потърпевшият пък бе изнесен на носилка и принудително заменен. Неговите съотборници се държаха за главите, което още на място подсказа, че травмата на Митрев е доста сериозна. В последствие стана ясно, че той е с фрактура на глезена и е откаран в болницата в Плевен.

В 33-ата минута Спартак можеше да поведе. Мехмед Сабри центрира отлично отдясно. Иван Колев засече с глава от границата на вратарското поле, но над напречната греда.

Литекс отговори в 40-ата минута. Капитанов центрира, Марк-Емилио Папазов засече с глава от ъгъла на вратарското поле. Нисторов обаче успя да избие отиващата под гредата топка.

Домакините все пак откриха резултата в 4-ата минута на даденото продължение. Галин Минков центрира меко отляво, а Радослав Живков засече с глава от границата на вратарското поле за 1:0.

В 51-ата минута малко не достигна на Спартак да изравни. Мехмед Сабри шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче се отклони леко от футболист на Литекс и профуча на сантиметри от дясната греда, излизайки в корнер.

120 секунди по-късно Литекс удвои аванса си. Никола Георгиев бе изведен чудесно и се откъсна сам срещу вратаря. В наказателното поле обаче позволи да бъде застигнат от Ибрям Ибрям, от когото се освободи. Последва плътен удар на Георгиев, след който топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията за 2:0.

В 58-ата минута Иван Колев влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай дясната греда.

2 минути след това Нисторов не се намеси убедително при центриране от фал. Топката стигна до Иван Иванов, който пропусна да сложи точка на спора, пращайки я над вратата.

В 63-ата минута Минков получи в наказателното поле и шутира по земя по диагонала. Нисторов плонжира и успя да докосне топката, за да я прати в корнер.

180 секунди по-късно Иван Колев извън наказателното поле насочи в долния десен ъгъл на вратата. Шаламанов първоначално изби пред себе си, а след това и улови. Скоро след това стражът на домакините се намеси сигурно и след изстрел на Андреев.

В 74-ата минута Спартак (Вн) върна интригата в мача. Янчо Андреев бе точен от дузпа за 2:1. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка.

5 минути след това Папазов влезе в наказтелното поле, залъга Боев и стреля с левия крак. Топката обаче профуча малко над напречната греда.