Локо ГО удари Саяна в Бистрица и спечели купата на АФЛ(ВИДЕО)

0
loko go shampion
- -

Локомотив Горна Оряховица спечели Купата на Аматьорската футболна лига, след като победи Саяна Хасково с 2:0 във финала, който се изигра на стадион „Витоша“ в Бистрица. Попаденията за Локо ГО бяха дело на Ивайло Тодоров и Николай Иванов.

Локомотив е първият отбор от Северозапада, който вдигна аматьорската купа от 10 години насам. През миналия сезон купата стана притежание на Витоша Бистрица.

Локомотив откри резултата при доста тънко положение за засада в 82-рата минута, когато при изпълнение на свободен удар от далечно разстояние принуди вратаря на хасковлии Диян Вълков да боксира топката, вместо да улови. Тогава последва добавка от Ивайло Тодоров във вратата и така даде преднина на „железничарите“.

В четвъртата минута на добавеното време стражът на Саяна Хасково се бе включил в нападението и така вратата му остана опразнена, а Николай Иванов се възползва от възможността на контраатака и удвои аванса за Локомотив.