Локо Пд е лидер в Първа лига, след като нанесе втора загуба на Левски

0
lokomotiv plovdiv levski
- -

Левски претърпя второ поражение от началото на сезона в Първа лига, след като отстъпи с 1:2 при гостуването на Локомотив Пловдив от четвъртия кръг на шампионата. В герои за „черно-белите“ се превърнаха Джовани и Динко Хоркаш, които изиграха много силен мач. Рикардиньо вкара за „сините“, но направи и много сериозни пропуски пред вратата на Хоркаш, който направи впечатляващи спасявания.

Жереми Петрис получи контузия в 3-ата минута и бе заменен от Патрик-Габриел Галчев. Петрис получи разтежение в лявото бедро.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 8-ата минута. Джовани финтира Патрик-Габриел Галчев, след което вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев.

Асими Фадига отне топката в средата на терена в 17-ата минута и подаде към Уелтон, който напредна и стреля от границата на наказателното поле на Локомотив, но Динко Хоркаш внимаваше и изби в корнер. В 22-ата минута Рикардиньо пусна отличен пас към Марин Петков, който стреля, но Динко Хоркаш спаси с десния крак.

Хоркаш направи много добро спасяване в 29-ата минута. Цунами центрира в наказателното поле на Локомотив, където Рикардиньо бе оставен непокрит и отблизо стреля с глава, но Хоркаш успя с дясната си ръка да спаси.

Локомотив Пловдив бе близо до това да вкара втори гол в 31-ата минута. Евандро центрира опасно от фал в наказателното поле на Левски, където Пламен Андреев бе неориентиран тръгна да лови топката, след което се върна към голлинията, а топката срещна десния страничен стълб, след което Хосе Кордоба с глава изчисти топката в корнер.

Левски изравни резултата в 32-ата минута. Марин Петков пусна много добър извеждащ пас към Рикардиньо в наказателното поле на Локомотив, след което бразилецът прокара топката между краката на Динко Хоркаш и я прати в мрежата му за 1:1.

В 34-ата минута се стигна до много голямо разбъркване в наказателното поле на Левски, но Георги Минчев и Христо Иванов пропуснаха да вкарат.

Локомотив Пловдив поведе с 2:1 в мача в 40-ата минута. Домакините организираха бърза контраатака, при която Евандро пусна отличен пас към Джовани, който навлезе в наказателното поле на „сините“, бе сам срещу Пламен Андреев, но вместо да стреля подаде към Георги Минчев, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

В 57-ата минута Дарлан с много добър пас намери Рикардиньо в наказателното поле на Локомотив, а нападателят си овладя много добре топката и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Хоркаш.

В 59-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле на Локомотив, където Уелтон стреля с глава, но неточно в аут.

Левски направи много сериозен пропуск в 64-ата минута. Ивелин Попов пусна към Рикардиньо много добър пас в наказателното поле на Локомотив, но бразилецът стреля много неточно в аут.

Футболистите на Левски имаха претенции за дузпа в 76-ата минута за нарушение срещу Рикардиньо в наказателното поле на Локомотив от страна на Мартин Паскалев, но Волен Чинков прецени, че няма основание да свири такава.

В 88-ата минута след центриране от фал в наказателното поле на Локомотив Келиан ван дер Каап стреля с глава, но неточно, встрани от левия страничен стълб на вратата на Хоркаш.

По този начин Левски претърпя второ поражение от началото на сезона, а Локомотив Пловдив продължава да няма загуба.

Локомотив Пловдив е първи в класирането с 10 точки, колкото има и Черно море. Левски е с 6 точки.