Локо Пд удари Черно море и е на 1/8-финал за Купата

0
- -

Отборът на Локомотив Пловдив до 18 години отстрани Черно море и се класира за 1/4-финалите за Купата на БФС. Момчетата на Васил Гърков победиха „моряците“ с 2:0 и с общ резултат 2:1 продължават в следващата фаза на турнира.
Първият шанс в двубоя се откри пред Петър Петров. Защитникът на Локомотив се извиси след центриране, но ударът му с глава мина покрай вратата. В 38-та минута Божидар Зелямов нацели страничната греда след топовен изстрел от 35 метра.През втората част Локомотив продължи да натиска своя съперник. В 53-та минута Сашо Лебанов изведе на стрелкова позиция Николай Борисов, който не сгреши за 1:0. Това даде допълнителен импулс в редиците на „черно-белите“, които само след пет минути стигнаха до нов гол. Даниел Димитров с далечен удар направи резултата 2:0. В заключителните секунди гостите можеха да стигнат до гол – състезател на „моряците“ прати встрани от вратата на Кристиан Томов.