Локо (Сф) отнесе Лудогорец 2 и поведе колоната във Втора лига

0
- -

Локомотив (София) победи Лудогорец 2 в мач от XVII кръг на Втора лига. Столичани се наложиха с убедителното 3:1, като освен това пропуснаха и дузпа. С успеха „железничарите“ излязоха на първо място във временното класиране.

Локомотив започна ударно мача и поведе след по-малко от 180 секунди игра. Точен бе голмайсторът на тима Светослав Диков.

Лудогорец можеше бързо да възстанови равенството. Удар на Илкер Будинов обаче срещна гредата.

В 23-ата минута „железничарите“ удвоиха аванса си. След центриране от корнер, Павел Петков засече с глава за 2:0.

Само 120 секунди по-късно столичани оформиха класиката в резултата. Това стори Светослав Диков с второто си попадение в двубоя.

В 33-ата минута Бранимир Костадинов фаулира в наказателното поле Александър Александров и главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Павел Петков обаче бе отразен от вратаря на гостите.

В 42-ата минута „орлите“ можеха да намалят изоставането. Удар на Иван Йорданов обаче срещна гредата.

В 70-ата минута Лудогорец все пак стигна до попадение. Резервата Хюсеин Кельовлуев се разписа, оформяйки крайното 3:1.