Локомотив не можа да пречупи Хебър

0
lokomotiv sofiq 1
- -

Локомотив(София) и Хебър завършиха наравно 0:0 в мач, който се игра на стадиона в квартал Надежда.

Първото по-сериозно положение в срещата дойде в 6-ата минута, когато Набил Макни получи топката в наказателното поле, където футболист на Локо София игра с ръка, но голмайсторът на Хебър извърши нарушение преди това и нямаше как да бъде отсъдена дузпа.

Постепенно домакините взеха инициативата в срещата и упражниха натиск към вратата на пазарджиклии.

В 25-ата минута Георги Търтов допусна грешка, при която подари топката на домакините. Анте Аралица се устреми към наказателното поле, нахлу в него и стреля, но Марсио Да Роса внимаваше и се намеси на висота.

Девет минути след това хората на Иван Колев развиха добре атака по дясното крило, където топката стигна до влезлия като резерва на мястото на Стефан Ламбез – Стив Траоре. Той влезе в наказателното поле и подаде ниско към центъра, намирайки Анте Аралица. Той стреля, но вратарят на гостите отново спаси.

В 39-ата минута Александър Любенов не успя да улови една висока топка, която попадна в краката на Набил Макни и той я вкара в мрежата му. Попадението обаче, не бе зачетено, след като съдията Мартин Великов прегледа ситуацията с ВАР и прецени, че нападателят е извършил нарушение.

До края на първата част имаше атаки и към двете врати, но до гол така и не се стигна.

Локо София получи златна възможност да стигне до гол в 53-ата минута чрез пряк свободен удар. Зад топката застана Джани Дос Сантос, но ударът му от около 20 метра фронтално срещу вратата бе неточен.

Три минути по-късно Анте Аралица бе изведен сам срещу вратаря, но се забави със завършващия удар, затвори си ъгъла за стрелба, а при шута му топката бе изчистена от голлинията от Мартин Михайлов.

Дос Сантос получи нова възможност да обстрелва вратата на Да Роса в 68-ата минута, но отново не успя да вкара. В 76-ата минута Селсо Рапосо нахлу от дясното крило към центъра, нагласи си топката на левия крак и стреля, но я прати над вратата.

Хебър отговори в 79-ата минута, когато Кристиан Андонов финтира Бруно Франко и шутира, но Александър Любенов спаси.

Гостите имаха страхотен шанс в 90-ата минута, когато Андонов проби по лявото крило и центрира за Макни, но той прати топката покрай левия страничен стълб.