Локомотив порази Черно море

0
453918856 1023413826459891 3767928650660303564 n
- -

Локомотив(София) победи Черно море с 2:1 и спечели много важен мач и три точки. Срещата бе интересна и динамична.

В деветата минута на Иван Колев му се наложи да прави принудителна смяна, след като капитанът Валентин Николов се контузи и на негово място влезе Селсо Рапосо.

В 20-ата минута Велислав Василев направи добър пробив, който завърши с удар, но топката попадна право в ръцете на Александър Любенов.

Две минути след това Анте Аралица стреля от дистанция, но ударът му бе блокиран в последния момент и топката премина встрани от вратата на Пламен Илиев.

В 43-ата минута гостите имаха претенции за игра с ръка на Лука Иванов, но те не бяха уважени.

В добавеното време на първата част Симеон Славчев стреля към вратата, но Пламен Илиев лесно улови.

Локомотив София поведе в резултата в 52-рата минута. Бруно Франко пусна към Анте Аралица, който със силен изстрел под гредата матира Пламен Илиев за 1:0.

В 64-ата минута Станимир Тренчев гледа лично с ВАР ситуация между Мазир Сула и Пицолис, която завърши с червен картон за Сула.

В следващите минути варненци опитаха да приложат натиск, но с оглед и на числовия им пасив трудно създаваха опасности за вратата на Любенов.

Четвърт час преди края на мача Дуду стреля от свободен удар, но след рикошет в стената топката излезе в корнер.

В каря на редовното време Светослав Диков вкара втори гол за Лкомотив.

Златев пък намали на 2:1 дълбоко в добавеното време, но за повече нямаше време.