Локомотив повали Етър в дербито на Втора лига

0
rezult botev2.l
- -

Локомотив Горна Оряховица надви с 1:0 Етър Велико Търново в регионално дерби. Единственото попадение на Градския стадион в Горна Оряховица отбеляза Георги Колев през втората част.  17-ката на „железничарите“ отбеляза от близо 30 метра в горния ляв ъгъл на вратаря Ангел Мартинов. С гола си Колев донесе първа победа от 10 години за Локомотив в това съперничество. Двубоят между Локо ГО и Етър се радва на много сериозен интерес и страхотна атмосфера от трибуните.

Първите минути не предложиха множество голови ситуации. Чак в средата на частта гостите от Велико Търново направиха много опасна атака. Мартин Николов изведе Айкут Рамадан зад противниковата отбрана. Стражът на домакините Венцислав Димитров се намеси самоотвержено и спаси вратата си от гол. Няколко минути по-късно Локо ГО отправи опасен удар, но Ангел Мартинов спаси с вещина.

В добавеното време на първата част Локомотив можеше да открие. Стефан Митев се озова на добра позиция, но Георги Александров блокира изстрела, който вероятно щеше да влети в мрежата на „виолетовите“. Етър отговори в ответното нападение с удар на Дидис Пета.

Малко след почивката Ангел Мартинов спаси много хубав далечен шут на Никола Колев. След 120 секунди Етър можеше да открие, но напречната греда спря „болярите“.

Пропускът на Етър бе наказан не след дълго. „Железничарите“ направиха 1:0 с невероятен далечен изстрел на Георги Колев, озовал се в горния ляв ъгъл на Мартинов.

В продължението на мача домакините можеха да стигнат и до втори гол, ако Дилън Абе не бе уцелил Мартинов от няколко метра, останал сам срещу вратаря.

С победата Локо ГО измести в таблицата именно днешния си съперник Етър, начело на който дебютира Живко Желев. Отборът от Горна Оряховица е осми с 12 точки, докато великотърновци остават десети с 11 пункта.

Следващата седмица Локомотив гостува на „Бончук“ на Марек, а Етър приема на „Ивайло“ дубъла на ЦСКА 1948.