Локомотив (Сф) обърна Пирин (Бл) с пребита дузпа (ВИДЕО)

0
Снимка: lokomotivpd.com
- -

Локомотив (София) победи Пирин (Благоевград) в мач от VII кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „железничарите“ се наложиха с 2:1.

Пирин поведе още в 12-ата минута. Матеус Роча фаулира в наказателното си поле Преслав Йорданов, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Красимир Станоев бе точен за 0:1.

Локомотив можеше да изравни 6 минути по-късно. Мощен изстрел извън наказателното поле на Александър Александров обаче срещна лявата греда и излезе в аут.

„Железничарите“ все пак възстановиха равенството в 25-ата минута. Окатавио вкара изключително красив гол, след като от дъгата пред наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 65-ата минута столичани осъществиха пълен обрат. Илия Димитров бе задържан в наказателното поле на гостите от Петър Занев при борба за висока топка и Георги Давидов отсъди 11-метров наказателен удар. С изпълнението му се нае Пламен Крачунов, но Петър Петров усети ъгъла и спаси. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР и се установи, че стражът не е стъпил поне с единия си крак на голлинията при удара от бялата точка. Заради това дузпата трябваше да бъде изпълнена отново. При повторния си опит Крачунов бе точен за 2:1.

В 81-ата минута „железничарите“ можеха да сложат точка на спора. Виржил Пинсон нахлу отляво в наказателното поле и остана сам срещу вратаря. Ударът му по диагонала обаче бе слаб и не затрудни Петров, който улови сигурно.