Локомотив(София) съсече Ботев на Колежа

0
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
- -

Локомотив(София) победи с 2:0  Ботев в Пловдив и задълбочи кризата при канарчетата. Успехът пък даде малко спокойствие в разклатения тим на железничарите.

Двубоят започна с натиск от страна на Локомотив София. В 7-ата минута Антонио Вутов навлезе в наказателното поле отдясно и центрира за Димо Бакалов. Там Георги Аргилашки се опита да улови топката след единоборство с Бакалов, но не успя и така Алан Диас прати топката във вратата. След проверка на ситуацията с VAR, главният рефер Петър Кузев не зачете попадението.

Красиан Колев стреля директно от пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 11-ата минута, но топката рикошира в напречната греда на вратата, пазена от Бубакар Гайе. Последва добавка на Джеймс Ето’о, която обаче бе твърде неточна.

Отново  Колев шутира директно от пряк свободен удар в 31-ата минута, а топката бе заложена малко зад дъгата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

Антонио Вутов центрира от ъглов удар в 28-ата минута, а Божидар Кацаров отправи удар с глава, но стражът на Ботев Пловдив бе добре пласиран и успя да улови.

Красиан Колев шутира директно от пряк свободен удар в 31-ата минута, а топката бе заложена малко зад дъгата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

Антонио Вутов комбинира с Карлос Франса, който премина през Виктор Генев чрез дрибъл в 44-ата минута, след което излезе очи в очи срещу Георги Аргилашки и успя да прати топката покрай стража на „канарчетата“, за да изведе столичните „железничари“ напред в резултата.

Антонио Перера подаде към Мартин Секулич, който шутира от средна дистанция в първата минута на добавеното време. Насочената в долния десен ъгъл топка обаче лесно уловена от Бабукар Гайе.

Ботев Пловдив започна по-активно второто полувреме. В 55-атга минута Антоан Бароан надбяга Матеус Дуарте и стреля от малък ъгъл, но Гайе се намеси изби в корнер. В резултат на ъгловия удар отново Бароан се оказа на стрелкова позиция, но стражът на Локомотив София отрази.

Само минута по-късно Мартин Секулич се справи с Матеус Дуарте и проби отдясно, търсейки горния десен ъгъл, но отново Гайе отговори на предизвикателството и отрази.

Красиан Колев комбинира на двойно с Антоан Бароан в 64-ата минута, след което шутира. Топката рикошира в играч на Локомотив София, след което и в напречната греда.

Мартин Секулич завърши многоходово нападение за Ботев Пловдив в 70-ата минута с удар, но Гайе изби топката. Последва центриране от ъглов удар, което обаче не доведе до опасност пред вратата на столчините „железничари“.

Бруно Франко бе изведен по лявото крило в 74-ата минута и с едно докосване центрира по земя, но Самюел Супрайен отби топката. Последва добавка на Станислав Костов в тялото на бранителя на Ботев Пловдив, след което отново се пребори за топката и от втория си опит я прати във вратата, за да удвои аванса на Локомотив София.

До края на мача не се стигна до нищо съществено. Ботев загуби, а феновете показаха и демонстративно своето отношение заставайки с гръб към терена в последните 15 минути на мача, а накрая изпратиха канарчетата с освирквания.