Лудогорец без гол над 5 часа в групи у дома

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец не е отбелязал гол в последните си 3 домакинства в групите на Лига Европа – 0:0 срещу Мидтиланд и по 0:1 от Брага и Цървена звезда. Тези двубои бяха от миналата кампания. За последно тимът се разписа в Разград през сезон 2020/21 – на 10 октомври 2020 година при 1:3 от ЛАСК Линц. Точен бе Елвис Ману в 46-ата минута. От тогава тимът не се е разписвал вече 314 минути – 5 часа и 14 минути.

Лудогорец няма победа в последните си 9 домакинства в групите на Лига Европа или последвалите елиминации. Тимът стигна само до 2 равенства -1:1 с Ференцварош и 0:0 с Мидтиланд. Загуби от Еспаньол (0:1), Интер (0:2), Антверп (1:2), Тотнъм (1:3), ЛАСК (1:3), Цървена звезда (0:1) и Брага (0:1). За последно орлите спечелиха в Разград в тази фаза на 19 септември 2019 година, когато разбиха с 5:1 ЦСКА Москва. Тогава Лудогорец се оказа догонващ в резултата, но след това направи впечатляващ обрат. Хеттрик срещу руснаците отбеляза румънецът Клаудиу Кешерю.

Рома загуби последното си гостуване в Лига Европа с 2:6 от Манчестър Юнайтед – на 29 април 2021 година./ „Тема спорт“