Лудогорец без напрежение прекърши Сутиеска още в Разград

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец се наложи с 2:0 срещу Сутиеска Никшич в първия мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига. Алекс Сантана и Матиас Тисера вкараха двата гола за българския шампион през второто полувреме.

Двубоят започна с две положения пред черногорската вратар, но ударите на Бърнард Текпетей и Алекс Сантата в шестата и седмата минута не бяха точни.

В 19-ата минута Пиерос Сотириу отправи опасен удар от фал, но Владан Гилен успя с една ръка да спаси. Четири минути по-късно Рик Джонатан стреля от дъгата на наказателното поле на Сутиеска, но в аут.

Пред Доминик Янков се откри страхотна възможност в 40-ата минута, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут.

В 48-ата минута Пиерос Сотириу отново отправи опасен удар от фал, но Гилен внимаваше и спаси.

В 51-ата Сутиеска стигна до първата си възможност за нещо опасно. Илия Тучевич опита изстрел след свободен удар от сериозна дистанция, но Падт с една ръка прати коварната топка в ъглов удар.

Лудогорец направи много сериозен пропуск в 57-ата минута, когато пред Доминик Янков се откри много добра възможност в наказателното поле на Сутиеска, но ударът му бе отразен от Гилен.

Осем минути по-късно Текпетей и Рик Джонатан разиграха много добре, за да може ганаецът да бъде изведен зад отбраната на Сутиеска. Текпетей опита да даде успореден пас към Сотириу, но вратарят Гилен се намеси решаващо и успя да отклони топката.

Алекс Сантана отправи силен удар от дистанция в 73-ата минута, но Гилен се намеси и изби в корнер.

Лудогорец поведе с 1:0 в 74-ата минута, когато Доминик Янков центрира от ъглов удар на близката греда, където Антон Недялков отигра опасно с глава. Вратарят Гилен отново се намеси, прати топката в левия си стълб, но след това Алекс Сантана отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Лудогорец вкара втори гол във втората минута на добавеното време, когато Алекс Сантана пусна отличен извеждащ пас към Каули Оливейра, който след това остави топката за Матиас Тисера, а аржентинецът не пропусна да вкара за 2:0.

Реваншът между двата отбора е през следващата седмица.