Лудогорец би и швейцарци,Чочев пак бележи(ВИДЕО)

0
ludogorets
Снимка: ludogorets.com

Българският шампион Лудогорец победи с 2:0 с швейцарския елитен Санкт Гален в третата си проверка по време на летния подготвителен лагер в Австрия.

В четвъртата минута дойде първият удар в срещата, след като футболист на швейцарския тим опита изстрел от пряк свободен удар, но бе неточен и топката премина над напречната греда на Падт.
В 13-а минута дойде най-чистото положение като Вилем Жьоболс показа страхотна техника и преодоля двама футболисти на „орлите“ и отправи силен удар, но стражът на Лудогорец внимаваше и успя да избие. Малко след това Корсин Коницке получи феноменален пас зад защитата и преодоля Падт, но не успя да завърши и кълбото излезе в аут.

В 31-а минута Тодор Неделев изпълни нов пряк свободен удар, а Ивайло Чочев се извиси великолепно във въздуха и стреля с глава, но бранител на швейцарците успя да избие точно пред голлинията. В 36-а минута Рик Джонатан дриблира добре и навлезе в наказателното поле с топка в крака, като даде висок пас на Ивайло Чочев, а българският национал отправи перфектен удар с глава, който не остави шанс на противниковия вратар – 1:0 за Лудогорец.
Малко след това Чочев намери по великолепен начин Тодор Неделев, който бе на стрелкова позиция и не се поколеба да отправи мощен удар, но вратарят на Санкт Гален се справи с опасността.
В 60-а минута Бастиян Тома от Санкт Гален си създаде пространство и опита удар от границата на наказателното поле, но топката профуча встрани от десния страничен стълб на Лудогорец.

Веднага след това Аслак Фон Витри достави добър пас на Бернард Текпетей, който отправи много мощен удар, а стражът на Санкт Гален не успя да реагира по най-добрия начин и макар да игра с топката, тя мина зад гърба му и влетя във вратата му – 2:0 за Лудогорец.
Лудогорец можеш и да отбележи още едно попадение, след като Аслак Фон Витри получи великолепен пас в наказателното поле, овладя на гърди и шутира към вратата, но кълбото прелетя над напречната греда. В 84-а минута Бернард Текпетей овладя чудесно топката и опита удар от дистанция по тревата, но стражът на Санкт Гален не срещна трудности да улови.