Лудогорец би Септември и доближи ЦСКА-София! „Невиждащият“ ВАР даде тон за обрата (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи Септември в мач от XVI кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма арена“ „орлите“ очаквано бяха по-добрият отбор през почти целия мач и логично се наложиха с 3:1. Въпреки убедителния успех, в n-ти мач съдийството и ВАР предизвикват сериозни полемики. При изравнителното попадение на Лудогорец имаше нарушение на Тисера срещу Миланов. За дузпата, с която „орлите“ поведоха с 2:1, пък също останаха сериозни съмнения, че е свирена твърде лесно. Успехът доближи шампионите на 2 точки от лидера ЦСКА-София, а освен това тимът от Разград е с мач по-малко от „червените“.

Септември шокира своите домакини още в 16-ата минута. Групер фаулира в наказателното си поле Мартин Петков, но главният съдия подмина ситуацията. Все пак ситуацията бе разгледана от ВАР, наложи се и самият Георги Иванов да отиде до монитора, след което промени решението си, отсъждайки дузпа. От бялата точка пък Асен Чандъров бе безкомпромисен за 0:1.

В 22-ата минута столичани дори можеха да удвоят аванса си. Ачков проби отляво и даде успореден пас. Мартин Петков стреля на метър пред вратарското поле, но Падт някак успя с крак да избие.

В 31-ата минути Спас Делев шутира от наказателното поле. Топката рикошира в Тодоров и се насочи към долния десен ъгъл на вратата, но Шейтанов успя да избие.

В ответната атака пък воле на Айкут Рамадан не намери целта.

В 36-ата минута Спас Делев стреля от фал от дъгата пред наказателното поле. Шейтанов изби, но топката стигна до Жоржиньо. Крилото подаде на празна врата на Тисера, който не сгреши. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада. Проверката с ВАР пък установи, че действително аржентинецът е бил в нередовна позиция.

180 секунди по-късно обаче Лудогорец изравни. Нонато даде пас в наказателното поле. Тисера се пребори с Илия Миланов и с прекрасен удар от въздуха прати топката в мрежата за 1:1. В ситуацията безспорно имаше нарушение на аржентинеца, който изблъска защитника на гостите, но такова не бе маркирано.

В 51-ата минута Лудогорец осъществи пълен обрат. Шейтанов изби удар от дистанция на Аслак Фон Витри. Матиас Тисера стигна пръв до топката, но бе задържан от Асен Георгиев. Аржентинецът се просна като посечен на тревата и главният съдия отсъди дузпа. Оливие Вердон бе точен от наказателния удар за 2:1.

В 62-арта минута Лудогорец си подпечата победата. Спас Делев центрира от корнер на първа греда. Мануел Шоу съвсем леко закачи топката, Шейтанов не се намеси убедително и тя спря в мрежата му за 1:3.