Лудогорец е два отбора – с Каули и без него

0
Снимка: ludogorets.com

Капитанът на ЦСКА-София Юрген Матай заяви, че „червените“ са изиграли много силни 75 минути в Разград. Но както се случва във футбола, за да победиш, трябва да си силен повече от 90 минути. А „армейците“ не бяха…

И точно тук трябва да се запитаме кой беше преломният момент за това ЦСКА-София да е по-добър от Лудогорец до тази минута, но не и след това, когато „орлите“ вкараха два гола. Истината е, че един играч обърна развоя на това дерби, а може би и на титлата. И не става дума само за Мавис Чибота, който изработи дузпа и сам вкара втория гол, а за Каули Оливейра. Този футболист, дори и в неоптимална форма, влезе на терена в 65-ата минута и промени всичко. Просто играта на Лудогорец в този момент тръгна по ноти. Бразилецът няма равен като плеймейкър. Той знае кога точно какво да направи. Кога да задържи топката, кога да подаде извеждащ пас, кога да играе на сигурно. Вижте още първото му отиграване – гениално подаване за Десподов при 0:0. Макар и капитанът на „орлите“ в този мач да не направи нищо от тази ситуация, пасът остава в съзнанието ни.

След срещата треньорът на ЦСКА-София Стойчо Младенов обяви, че не е сериозно един играч на Лудогорец да поеме топката, да я обработи и да я подаде, при положението за дузпата. И тук отново Младенов не визираше Чибота, а именно Каули. Защото той задържа топката между 4 човека от ЦСКА-София и даде чудесен пас за африканеца. Макар и след това Чибота да беше великолепен.

Реално бихме разделили тази среща с ЦСКА-София на следните две половини – без Каули и с Каули. И тук е моментът да се запитаме къде ли щеше да е Лудогорец в Европа, ако бразилецът беше здрав. Защото нито Доминик Янков, нито Елвис Ману, който също бе използван като десетка, не дават тази екстра, която предоставя Каули.

Няма как след дербито в Разград да не кажем и няколко думи за треньора на Лудогорец Станислав Генчев. Той пое много негативи заради последните резултати – 0:2 от ЦСКА 1948, 0:1 от Цървена звезда. А и като цяло за представянето, което беше бледо. Само за един месец и 27 дни младият специалист победи и Станимир Стоилов на „Герена“, и Стойчо Младенов в Разград. Двамата ни най-силни и успели треньори… Все още не е ясно дали Генчев ще остане начело на Лудогорец и след Нова година. Но в него има потенциал. Трябва да му се даде шанс. Дори и да не е в Разград, но в друг елитен клуб.