Лудогорец изпусна да победи Виктория Пилзен

0
piotrovski
- -

Лудогорец изпусна да победи Виктория Пилзен при гостуването си в Чехия и мачът между двата отбора от втория кръг на Лига Европа завърши 0:0.

Първата опасност в мача бе пред вратата на Лудогорец в 17-ата минута, когато играчите на разградчани допуснаха много голяма грешка и Принс Квабена Аду излезе на добра позиция, но стреля много неточно.

В 28-ата минута Кайо Видал получи травма в гърба и Лудогорец игра няколко минути с човек по-малко, докато Агибу Камара загрее, за да влезе на негово място.

Лудогорец започна по-добре второто полувреме. Агибу Камара имаше претенции за дузпа, а съдията преразгледа ситуацията с ВАР преди да види играта с ръка на Йемелка.

Якуб Пьотровски изпълни дузпатa, но Йедличка спаси.

В 60-ата минута Каду стреля от фал, но изобщо не затрудни Бонман.

Бившият футболист на Левски Рикардиньо се появи в игра на мястото на Принс Квабена Аду в 71-ата минута.

Даниел Вашулин в 73-ата минута се измъкна от Диниш Алмейда и от малък ъгъл уцели десния страничен стълб на вратата, пазена от Бонман.

Четвърт час преди края на мача Ивайло Чочев бе изведен от терена със специалната количка, но впоследствие се изправи и на собствен ход седна на резервната скамейка. На негово място се появи Дерой Дуарте. Диниш Алмейда също получи някакви болки и бе заменен от Георги Терзиев.

Във втората минута на добавеното време на мача Калвах отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Лудогорец, но над напречната греда на вратата на Бонман.

Лудогорец спечели първа точка в Лига Европа, но все още няма отбелязан гол.

На 24 октомври Лудогорец гостува на Андерлехт.