Лудогорец изпусна ЦСКА насред Москва (СНИМКИ)

0
- -

Лудогорец завърши наравно при гостуването си на ЦСКА (Москва), в предпоследен мач от груповата фаза на Лига Европа. На стадион „ВЕБ Арена“, родният шампион направи 1:1 и си тръгна с точка от Москва. Така всичко ще се реши в последния мач от групите, когато „орлите“ приемат Ференцварош.

ЦСКА можеше да открие резултата след 180 секунди игра. Влашич изпълни фаул от границата на наказателното поле, но над вратата.

Лудогорец отговори подобаващо в ответната атака. Сисиньо проби отдясно, влезе в наказателното поле и пусна за Марселиньо. Последният засече от движение, но неточно.

В 7-ата минута Дивеев стреля силно от сериозна дистанция, но не показа точен мерник. Секунди по-късно Кучаев получи в наказателното поле и не се поколеба да нанесе удар, който обаче премина покрай дясната греда.

В 22-ата минута по чудо не поведе. Почти от аутлинията Фернандес върна към останалия абсолютно непокрит в наказателното поле Никола Влашич, който обаче стреля над напречната греда.

След половин час игра Бострович нанесе хубав удар пред наказателното поле, но Пламен Илиев плонжира и изби.

В 37-ата минута Клаудиу Кешеру стреля от дъгата пред наказателното поле. Акинфеев обаче показа класа и успя да избие с една ръка.

В 50-ата минута Кешери намери фантастично в наказателното поле Джоди Лукоки, който обаче от близко разстояние не успя да превземе вратата на „червените“.

В 66-ата минута Лудогорец поведе. Георги Терзиев намери от дълбочина в наказателното поле Вандерсон, който с едно пусна към Клаудиу Кешеру. Румънският голмайстор на „орлите“ пък бе безапелационен, пращайки топката в мрежата на Акинфеев за 0:1.

В 76-ата минута „армейците“ изравниха. Фьодор Чалов получи пас от резервата Ахметов и успя да промуши топката между краката Пламен Илиев за крайното 1:1.

ЦСКА Москва: 35. Акинфеев, 2. Фернандес, 8. Влашич, 9. Чалов, 17. Сигурдсон, 10. Кучаев, 23. Магнусон, 25. Бистрович, 62. Карпов, 78. Дивеев, 98. Обляков

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 12. Абел Анисе, 21. Драгош Григоре, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Джоди Лукоки