Лудогорец не повярва, че може да отмъкне нещо от Бетис насред Севиля

0
- -

Реал Бетис постигна втора поредна победа в група „С“ на Лига Европа, след като се наложи с 3:2 при домакинството на Лудогорец на стадион „Бенито Виямарин“. Лудогорец може да съжалява изключително много за пропуснатата възможност да си тръгне с нещо от Севиля.

Бетис поведе с 1:0 в 25-ата минута, когато Серхио Каналес стреля силно от дистанция, а Серджио Падт се намеси и боксира топката. Тя попадна в Хуан Миранда, който се опита да стреля, но намери Луис Енрике, а той с глава вкара топката във вратата на Падт.

Лудогорец направи много сериозен пропуск в 29-ата минута, когато топката попадна в Каули Оливейра, който бе на страхотна позици и стреля, но ударът му бе отразен от Клаудио Браво.

Хоакин вкара изключително красив гол в 39-ата минута за 2:0. Той отправи диагонален удар от границата на наказателното поле на Лудогорец и вкара топката в левия ъгъл на вратата на Падт.

Кирил Десподов получи жълт картон за симулация в 41-ата минута.

Лудогорец върна интригата в мача в първата минута на добавеното време на първата част. Кирил Десподов изненада Клаудио Браво, стреляйки директно от фал от сравнително малък ъгъл. Клаудио Браво закъсня с намесата си и топката премина голлинията.

Серхио Каналес отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Лудогорец в 47-ата минута, но Серджио Падт се намеси решаващо и изби в корнер.

Лудогорец организира много опасна контраатака в 49-ата минута. Каули подаде към Игор Тиаго в наказателното поле на Бетис, а той стреля, но Клаудио Браво се намеси и изби в корнер.

Реал Бетис поведе с 3:1 в 59-ата минута. Серхио Каналес прокара топката между краката на Якуб Пьотровски, след което стреля от дистанция, Серджио Падт не се намеси по най-добрия начин, топката мина между ръцете му и влезе във вратата му.

Лудогорец отново намали пасива си на 2:3 в 75-ата минута. Рик Джонатан стреля от около 20 метра и прати топката в долния десен ъгъл на Клаудио Браво.

Лудогорец пропусна да си тръгне с нещо от Севиля в третата минута на добавеното време на двубоя. Каули Оливейра подаде на Дени Гропер, който изскочи сам срещу Клаудио Браво, но стреля встрани от десния страничен стълб в аут.

По този начин Бетис събра актив от 6 точки и е лидер в групата. Лудогорец и Рома имат по 3, а ХИК Хелзинки е с 0.