Лудогорец не успя срещу Черно Море у дома(ВИДЕО)

0
- -

Лудогорец U19 и Черно море (Варна) завършиха 1:1 в мача си от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“.

Момчетата на Радо Комитов започнаха добре и успяха да поведат още в 5-ата минута. Точен бе централният нападател Димитър Митков. „Орлите“ можеха да удвоят в 13-ата минута, но Василен Марков от добра позиция удари греда. В 31-ата минута „моряците“ получиха правото да изпълнят дузпа. Дамян Дамянов обаче реагира добре и спаси. В 44-ата минута играч на гостите отбеляза с фалцов удар извън границите на наказателното поле и двата отбора се оттеглиха за почивка.

През втората част интересните положения бяха по-малко. Лудогорец пропусна да поведе в 51-ата минута, когато на метър от голлинията Василен Марков засече с глава, но встрани от вратата. Разградчани доиграха последните 10 минути от редовното време с човек по-малко, защото червен картон получи централният защитник Георги Вълчев.

Получи се добър мач за нивото на U19. Заслугата е и на двата отбора, защото играха открито и не спряха да търсят попадения. Ключовият момент за нас беше пропускът на Марков в началото на срещата. Ако бе отбелязал, щяхме да затворим мача и да го спечелим. За жалост не се получи, но това е футболът, коментира след последния съдийски сигнал Радо Комитов.