Лудогорец обърна Спартак (Вн) и е на полуфинал! Изумителен гол класира „орлите“ (ВИДЕО)

0
spartak varna ludogorets manuel kafumana ivei romeesh
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България. В 1/4-финален мач, игран на стадион „Хювефарма Арена“, „орлите“ се наложиха с 2:1 над Спартак (Вн). Разградчани трябваше да правят обрат, след като „соколите“ поведоха. Победното попадение пък падна след изумителен удар на Мануел Шоу.

Първата опасност дойде в 14-ата минута. Родни Антуи напредна мощно и изведе в наказателното поле Лерой Микелс, който шутира от движение. Слуга обаче бе заел добра позиция и изби.

Лудогорец отговори в ответната атака. Игор Тиаго стреля в долния ляв ъгъл на вратата, но Дичевски демонстрира класа, плонжира и изби в корнер.

Скоро след това Текпетей бе изведен сам срещу вратаря. Повеждането на ганаеца обаче бе лошо и топката отиде в ръцете на Дичевски.

В 23-ата минута Тиаго шутира от много малък ъгъл, а Дичевски с крак изби в корнер.

120 секунди по-късно Спартак шокира своите домакини. Антуи напредна отляво и подаде неточно. В опита си да пресече, обаче Нонато изведе Александър Беолусов, който стреля прецизно покрай Слуга за 0:1.

Лудогорец можеше моментално да изравни. Удар зад точката за изпълнение на дузпа на Неделев, обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 34-ата минута Антуи засече с глава центриране на ъгъла на вратарското поле, но над напречната греда.

В 38-ата минута Лудогорец изравни. Пьотровски отне топката от Ивей Ромееш вляво от наказателното поле, след което даде отличен пас. Кайо Видал пое с гръб към вратата, завъртя се и с удар от въздуха намери долния десен ъгъл на вратата за 1:1. Това бе първо попадение за бразилеца с фланелката на „орлите“.

В 42-ата минута шут от наказателното поле на Русо бе уловен сигурно от Дичевски.

В 52-ата минута Лудогорец можеше да осъществи пълен обрат. Ивей Ромееш увисна при пас от дълбочина. Кайо Видал излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен.

В 63-ата минута Спас Делев центрира от корнер. Текпетей засече с глава, но Дичевски изби от голлинията.

Лудогорец поведе в 76-ата минута. Гостите изчистиха лошо след центриране отляво. Топката стигна пред дъгата на наказателното поле до Мануел Шоу, който изстреля истински снаряд от ждроб. Кълбото се чукна в горната греда и влетя в мрежата за 2:1.