0
dinish almeida
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи Петрокуб в първи мач от плейофната фаза на Лига Европа. На “Хювефарма Арена” в Разград „орлите“ се наложиха с 4:0.

Турнирът по минифутбол „Купата на 8888“ – 8 града и 80 хиляди лева награден фонд! Всичко започва от Бургас, включи се и ти!

Първата опасност дойде в 7-ата минута. Якуб Пьотровски стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

След четвърт час игра Пьотровски намери на добра позиция в наказателното поле Кайо Видал, чийто удар обаче бе блокиран. Същото се случи и с добавката с глава на Квадво Дуа.

Лудогорец поведе в 23-ата минута. Кайо Видал центрира отдясно, а от 8-9 метра Квадво Дуа засече неспасяемо с глава за 1:0.

180 секунди ситуацията се повтори. Този път обаче вратарят на гостите успя да улови.

Половин час след началото на срещата Пьотровски центрира отляво. От ъгъла на вратарското поле Кайо Видал засече от въздуха, но топката профуча до лявата греда.

В 34-ата минута Педро Нареси даде извеждащ пас от дълбочина. Кайо Видал се измъкна от защитник на съперника, нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Смаленеа обаче изби.

В 42-ата минута Аслак фон Витри изведе в наказателното поле Рик Джонатан, който технично върна назад с пета. Връхлитащият Якуб Пьотровски стреля от 12-ина метра от движение, но Смаленеа демонстрира отличен рефлекс, плонжира и с една ръка изби в корнер.

120 секунди след това Лудогорец получи право да изпълни фал пред наказателното поле. Аслак фон Витри стреля, но топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

В началото на втората част Аслак фон Витри центрира отдясно, Якуб Пьотровки с глава намери Квадво Дуа, който също с глава подаде на границата на вратарското поле. Там Руан Секо стреля атрактивно със задна ножица, но над вратата.

Секунди по-късно мощна тупалка от дистанция на Рик Джонатан профуча над напречната греда.

В 57-ата минута, с първото си положение в мача, гостите стигнаха до гол, дело на Йон Жордан. Той обаче бе отменен заради засада.

Само 2 минути по-късно Лудогорец удвои аванса си. Руан Секо вкара изключително красив гол, след като с удар от 20-ина метра по диагонала намери горния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 83-ата минута „орлите“ по чудо не инкасираха попадение. Лупан получи напълно необезпокояван на метър-два зад точката за изпълнение на дузпа. Шутът му от движение обаче профуча над напречната греда.

В първата минута на добавеното време Лудогорец оформи класиката в резултата. Неделев стреля от малък ъгъл от фал. Смаленеа успя да избие от голлинията, но при добавката Алмейда бе точен за 3:0.

180 секунди по-късно „орлите“ довършиха съперника си. Неделев центрира от корнер, а Алмейда засече с глава за крайното 4:0.