Лудогорец отнесе словенци за едно полувреме (ВИДЕО)

0
ludogorets
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна убедителна победа в първата си лятна контрола в Австрия. Родният шампион се наложи с 5:0 над словенския Приморие. Четири от попаденията пък паднаха през първото полувреме.

Лудогорец поведе още в 6-ата минута. Неделев намери на границата на наказателното поле Спас Делев, който нахлу в пеналта, мина между няколко съперници и с удар от 7-8 метра прати топката в мрежата за 1:0.

След още 6 минути игра Лудогорец удвои аванса си. Рик със страхотен удар от границата на наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 38-ата минута бе оформена класиката в резултата. Лудогорец получи право да изпълни дузпа за игра с ръка. Ударът на Вердон от бялата точка бе избит от вратаря, но при добавката защитникът не сгреши за 3:0.

В 42-ата минута Лудогорец увеличи аванса си. Рик проби мощно отляво, стигна до наказателното поле и даде успореден пас. Спас Делев пропусна на границата на наказателното поле, а дебнещият зад него Аслак Фон Витри с удар по земя порази целта за 4:0.

През второто полувреме не се случи нищо интересно до последната минута. Тогава Кайо Видал получи вляво в наказателното поле, след което много технично копна над излезлия да го пресрещне вратар за крайното 5:0.

Дебют със зелената фланелка прави новото попълнение Хендрик Бонман, който бе титуляр под рамката на вратата.