Лудогорец оцеля и продължи

0
453629313 511029018094611 1009180467951537790 n
- -

Лудигорец загуби с 0:1 гостуването си на Динамо(Минск). По този начин орлите се класират за следващия етап в Шампионска лига и влизат в груповата фаза на Лига на конференциите.

В Унгария Лудогорец създаде първата добра възможност в мача в 4-ата минута. Бърнард Текпетей отправи опасен удар от малък ъгъл, който бе отразен от Фьодор Лапуков.

Няколко секунди по-късно Руан Секо отправи удар от разстояние, Лапуков успя да спаси, но избитата топка попадна в краката на Рик Джонатан, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Динамо Минск.

Динамо Минск направи много голям пропуск в 9-ата минута, когато Иван Бакар отправи много опасен удар, при който Хендрик Бонман успя да спаси, а след това топката срещна напречната греда. Стивън Алфред след това стреля, но слабо и Бонман отново се намеси.

Няколко секунди по-късно Стивън Алфред се освободи от Диниш Алмейда и отново стреля много опасно, но Бонман внимаваше и спаси.

Динамо Минск поведе с 1:0 в 37-ата минута. Павел Седко прехвърли Диниш Алмейда и подаде към Трофим Мелниченко, който продължи топката за Иван Бакар, а той бе изпуснат от Аслак фон Витри и вкара топката във вратата на Хендрик Бонман.

Лудогорец направи много голям пропуск да изравни резултата в 45-ата минута. Българският шампион организира бърза контраатака. Рик Джонатан подаде към Бърнард Текпетей, който се измъкваше сам срещу Лапуков, но реши да го прехвърля, много силно обаче, и прати топката в аут.

Във втората минута на добавеното време на първата част пред Павел Седко се откри много добра възможност и той стреля от границата на наказателното поле, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Хендрик Бонман.

Рик Джонатан проби по левия фланг в 49-ата минута, след което подаде към Текпетей, който стреля, но неточно в аут.

Лудогорец бе много близо до това да изравни резултата в 53-ата минута. Бърнард Текпетей стреля от пряк свободен удар, получи се рикошет в играч на Динамо, вратарят Фьодор Лапуков не се намеси убедително и топката отскочи от ръцете му и след това срещна левия страничен стълб на вратата му.

Динамо Минск можеше да вкара втори гол в 70-ата минута. След като топката бе изпратена в наказателното поле на Лудогорец, тя стигна до Педро Игор, който стреля, но Хендрик Бонман направи чудесно спасяване.

Бонман отново се наложи да се намесва решаващо в 89-ата минута, отразявайки тежкия удар на Реймънд Адеола.