Лудогорец помля и Спартак (Вн) и си върна първото място (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи Спартак (Вн) в мач от IV кръг на Първа лига. „Орлите“ се наложиха с 5:0 като домакини на Спартак (Вн). По този начин шампионите си върнаха първото място във временното класиране, изпреварвайки ЦСКА 1948.

Лудогорец започна вихрено и поведе след едва 39 секунди игра. 64 9, който даде успореден пас. Бърнард Текпетей пък засече от вратарското поле за 1:0.

В 5-ата минута „орлите“ удвоиха аванса си. Рик Джонатан нахлу вляво в наказателното поле и от малък ъгъл успя да прокара топката покрай вратаря на гостите за 2:0.

В 12-ата минута бе оформена класиката в резултата. Игор Тиаго бе изведен сам срещу вратаря. Първият му удар бе отразен, но при добавката бе безапелационен за 3:0.

В 24-ата минута имаше прелюбопитна ситуация. Игор Тиаго бе изведен сам срещу вратаря, който излезе извън наказателното си поле и изглеждаше, че фаулира нападателя. Георги Давидов не отсъди нарушение. ВАР разгледа положението, след което самият главен съдия бе привикан до монитора, за да разгледа обстойно този момент. От повторенията се видя, че Дичевски фаулира бразилецът, а освен това игра и с ръка извън наказателното си поле. Въпреки това Давидов не промени решението си и играта се поднови с тъч.

В даденото продължение Спартак стигна до първата си опасност. Мартин Тошев засече в наказателното поле от движение пас отдясно, но покрай лявата греда.

В 61-ата минута Рик Джоната беше изведен в наказателното поле и технично копна над Дичевски, пращайки топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

120 секунди след това изчистване от защитата на „орлите“ се превърна в извеждащ пас. Текпетей стреля от ъгъла на вратарското поле, но Дичевски успя да избие.

В 76-ата минута Лудогорец стигна до четвърто попадение. Сисиньо направи първо двойно подаване с Каули, а след това и с Тиаго, след което, останал сам срещу вратаря, прати топката под напречната греда за 4:0.

240 след това направилият дебют Якуб Пиотровски шутира извън наказателното поле. Дичевски изби. Игор Тиаго обаче от границата на вратарското поле бе точен при добавката за 5:0.

В 83-ата минута авансът на разградчани можеше да набъбне още. Изстрел от наказателното поле на Тисера обаче срещна дясна греда.

В даденото продължение гол на Каули бе отменен заради засада.