ludogorets
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи Берое с 2:1 и запази лидерската си позиция.

Двубоят започна с домакински натиск на „орлите“, но без сериозни опасности за Иван Гошев, който е под рамката на вратата за беройци вместо Иван Караджов.

В 18-ата минута Педро Нареси навлезе в наказателното поле, но опитът му за центриране бе блокиран.

В 22-ата минута Текпетей изведе Десподов, вратарят на Берое се опита да излезе напред, за да спре капитана на „орлите“, но не успя, а Десподов прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Лудогорец продължи изцяло да владее инициативата. В 27-ата минута Гошев отрази удар на Нареси от границата на наказателното поле, минути след това изстрел на Текпетей бе блокиран.

В 32-ата минута Игор Тиаго, излязъл сам срещу вратаря на Берое, не успя да го преодолее.Минута по-късно Берое отправи първия си точен удар в мача, който бе дело на Спас Георгиев, но не затрудни Серджио Падт.

В 41-ата минута Берое шокира домакините. Най-новото попълнение на заралии Ромарио Мойс се справи блестящо с Клод Гонзалвеш и от малък ъгъл прати топката във вратата на Падт.

В 43-ата минута първоначално бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов, но след преразглеждане с ВАР бе отсъдена засада.

Във втората минута на добавеното време Лудогорец все пак стигна до изравнителен гол. Десподов центрира от пряк свободен удар, а Франко Русо не остави шанс на Гошев за 1:1.

Второто полувреме започна както и първото – с натиск на домакините. В 59-ата минута Пластун отклони топката към Игор Тиаго, но нападателят на Лудогорец не успя да я засече във вратата на Гошев.

В 63-ата минута Сана Гомеш опита да изненада Падт с изстрел от сериозна дистанция, но стреля доста неточно.

В 65-ата минута влезлият като резерва Кайо Видал пробва акробатичен ножичен удар, но Гошев парира удара му.

В 73-ата минута Лудогорец стигна до обрата. Игор Пластун намери Кирил Десподов, който центрира към Спас Делев, а той с глава я изпрати в мрежата за 2:1.

В 80-ата минута Бубакар Траоре направи своя официален дебют за Берое, след като беше привлечен в Стара Загора в края на миналата година, но дълго време имаше проблем с документите и освен това претърпя контузия.