0
ludogorets slaviq rik djonatan
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи много трудно Локомотив(Пловдив) с 1:0, но спечели важни 3 точки, с които се откъсва еднолично в класирането. Разградският тим започна доста по-активно от своя съперник и почти не му даваше топката в първите минути. Квадво Дуа нанесе първия точен удар в мача в 11-тата минута, който не успя да затрудни изобщо Луков. Далеч по-опасно бе следващото положение пред „черно-бялата“ врата. Камара напредна през центъра и пусна вдясно към Пьотровски, който стреля незабавно. Сегура се хвърли на шпагат пред удара на поляка и опази вратата на Луков.

Малко след като измина половин час игра, Лудогорец отново погледна към вратата на гостите. Лошо изчистена топка от корнер попадна у Ерик Маркус, а последното лятно попълнение на „зелените“ стреля високо над вратата на Луков.

Точно преди почивката Лудогорец създаде още един шанс, макар и не 100-процентов. Дерой Дуарте засече с глава центриране от корнер, пращайки топката в обсега на Луков, за когото нямаше особени затруднения да улови.

В началото на втората част Марсилио центрира опасно от левия фланг, но никой негов съотборник не разчете подаването му в малкия пеналт.

Сетне се получи особено тежък сблъсък между Камара и Луков. Костов маркира гърба на Дуа, а когато се пребори с швейцареца, не успя да укроти топката, попаднала в краката на Камара. Полузащитникът на свой ред си поведе дълго кълбото, и останал сам срещу Луков, опита да чукне с шпагат, но влетя болезнено в тялото на стража.

В 60-ата минута Камдем опита да изненада Бонман отдалеч – около метър раздели десния бек от целта.

Най-добрият шанс за гол пред Лудогорец се откри пет минути по-късно. Диниш Алмейда засече с глава центриране от свободен удар, а Луков се оказа последна преграда за откриване на резултата, спирайки топката на голлинията. 120 секунди след това вратарят отново се намеси – този път при далечен шут на Ивайло Чочев. В следващите две минути Маркус нанесе два удара от идентична позиция – при първия Луков отрази с крак, а при втория топката излезе в аут.

Четвърт час преди края и гредата спря „зелените“. Кайо Видал намери с много хубаво центриране Чочев, а полузащитникът разтресе напречната греда с удар с глава.

В 86-та минута Рик Джонатан проби бетона на Локомотив и се разписа след солова акция. Това сложи точка на интригата.