0
ludogorets otbor 1
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец спечели лесна победа над Локомотив(София) с 2:0  като домакин и поддържа шампионска кондиция в първенството. Тимът от Разград поддържа темпото и е временен лидер.

С началния съдийски сигнал Лудогорец започна да атакува. Резултатът можеше да бъде открит след по-малко от 120 секунди игра, когато Делев центрира от свободен удар, а в опита си да избие, Бруно Франко затрудни максимално Любенов. В крайна сметка вратарят отрази в корнер.

След около 20 минути игра разградчани отново бяха близо до гол. Защитата на Локо Сф увисна и позволи на Видал да стреля от малък ъгъл. Ударът на бразилеца мина до левия стълб.

В 33-ата минута Лудогорец успя да открие резултата по малко комичен начин, не и без сериозната грешка на Александър Любенов. В опит да избие топката, стражът я поднесе на Спас Делев и се сблъска с Стефан Ламбезе. За Делев, останал сам срещу празната врата, остана най-лесното – да вкара кълбото в мрежата за 1:0.

Минута преди почивката Лудогорец можеше да вкара и второ попадение. Агибу Камара излезе сам срещу Любенов и вместо да насочи към някой от ъглите на вратата, прати топката в обсега на стража. „Железничарите“ отвърнаха в следващата атака. Центриране отляво стигна до Валентин Николов, който обаче трудно можеше да направи нещо с топката, тъй като му дойде по неудобен начин.

След точно час игра Лудогорец стигна до втори гол. Влезлият от пейката Рик Джонатан отправи много хубаво центриране към наказателното поле, където Руан Круз надскочи с много Диме Димов и с глава направи резултата 2:0.

В ответната атака „железничарите“ имаха шанс бързо да стопят аванса на Лудогорец до само един гол, ако Селсо Рапосо бе намерил топката по-добре от чиста позиция. Ударът на №13 от Локо Сф мина високо над вратата на Бонман.

Лудогорец можеше да накаже за трети път Любенов в 69-ата минута. Сон излъга съперник и стреля в близкия ъгъл, ала шутът му намери левия страничен стълб.