Лудогорец премина транзит през Стара Загора

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец разгроми  Берое с 4 на 0    и с лекота спечели три точки. Така шампионите продължават във високо темпо и в първенството.

Още в шестата минута Лудогорец стигна до добра ситуация за гол. Рик Джонатан изведе отляво Игор Тиаго, който напредна и с удар по диагонала стреля точно, но вратарят Караджов спаси.

В 27-ата минута Каули стреля опасно, като топката дори промени траекторията си след рикошет в играч на Берое, но Караджов успя да избие. Последваха по-силни минути за „орлите“. Въпреки това, първият точен удар за Берое дойде точно тогава. В 32-ата минута Спас Георгиев получи топката извън наказателното поле на Падт и стреля силно, но нидерландеца се намеси на ниво.

В 35-ата минута попадение на гостите бе отменено, след като Бърнард Текпетей прати топката в мрежата, но повторенията показаха, че ганаецът е бил в засада при паса към него, което бе потвърдено и от ВАР.

Малко по-късно ситуацията се повтори и отново Текпетей реализира, но отново се оказа, че е бил зад защитата.

До края на първата част не се стигна до повече опасни положения пред двете врати и двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

Втората част започна по най-добрия начин за шампиона. В 51-ата минута Серджио Падт прати топката дълбоко в половината на Берое след изпълнение на аут. Там Игор Тиаго се пребори с футболист на Берое и топката стигна до Текпетей, чиято скорост му помогна да се мушне между защитниците на домакините и с добре насочен удар да прати топката във вратата зад Иван Караджов – 1:0 за Лудогорец. В ситуацията имаше съмнения за засада, които бяха разсеяни от проверка на ВАР.

След час игра Текпетей сякаш от нищото се озова на добра позиция в наказателното поле. Той подаде към Игор Тиаго, който бе фронтално срещу вратата, но от 4-5 метра прати топката над напречната греда. В 63-ата минута Тунгара можеше да изравни след извеждащо подаване на Симеон Мечев, но Падт спаси Лудогорец от сигурен гол.

Единадесет минути по-късно Текпетей отне топката от футболист на заралии и нахлу в наказателното поле отляво. Последва пас по трева към Игор Тиаго, който бе оставен съвсем сам на границата на вратарското поле и просто прати топката в мрежата за 2:0.

Този втори гол накара Берое да свали гарда и в 78-ата минута Каули Оливейра изведе Текпетей сам срещу вратаря и Караджов нямаше шанс срещу бързоногия футболист на „орлите“.

Това се потвърди в 81-ата минута, когато Якуб Пьотровски центрира ниско отдясно, като във вратарското поле Матиас Тисера се пребори за позиция и прати топката в мрежата.

Така срещата завърши с категорична победа за орлите, които продължават своя шампионски ритъм.