Лудогорец претърпя пълно фиаско срещу Карабах и е аут от Шампионска лига

0
ludogorets12
- -

Лудогорец претърпя една от най-тежките загуби в своята история в европейските клубни турнири, след като отстъпи с 2:7 след продължения от Карабах в мача реванш от третия квалификационен кръг на Шампионска лига. По този начин разградчани ще играят в плейофа на Лига Европа и ще се изправят срещу молдовския Петрокуб.

Карабах поведе в резултата още в 7-ата минута. Гостите се възползваха от много груба грешка на Оливие Вердон. Диниш Алмейда върна топката към Вердон, който се забави и Жуниньо успя да му отнеме топката, след което напредна и я прати във вратата на Хендрик Бонман.

Разградчани бързо се върнаха в двубоя. В 13-ата минута след центриране в наказателното поле Якуб Пьотровски продължи към Диниш Алмейда, който стреля в гредата, а след това Квадво Дуа намери целта с глава за 1:1.

В 21-ата минута след като преразгледа с помощта на ВАР ситуация в наказателното поле главният съдия Симоне Соза отсъди дузпа за Лудогорец за нарушение на вратаря Фабиан Бунтич срещу Руан Секо.

Квадво Дуа не остави никакви шансове от бялата точка на Бунтич да отрази изстрела му за 2:1.

В 30-ата минута Гурбан Гурбанов трябваше да прави принудителна смяна, като Марко Вешович напусна терена, а на негово място влезе бившият футболист на Локомотив Пловдив Матеуш да Силва.

Само седем минути по-късно на Гурбанов му се наложи да направи и втора принудителна смяна. Патрик Андраде замени Марко Янкович.

В 42-ата  минута Бонман изби в ъглов удар изстрел на Леандро Андраде.

В 44-ата минута италианският рефер отсъди дузпа за нарушение на Дерой Дуарте срещу Ясин Бензиа.

Зад топката застана именно Бензиа, който изравни резултата – 2:2.

В петата минута на добавеното време на първата част азербайджанците отново поведоха в резултата. Бензиа овладя топката на гърди и върна към Патрик Андраде, а с помощта на рикошет в крака на Дуарте, бившият играч на Черно море порази вратата на Бонман, пращайки топката в десния му ъгъл.

След почивката Георги Дерменджиев пусна в игра Ивайло Чочев на мястото на Якуб Пьотровски.

В 70-ата минута Руан Секо излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата.

В 78-ата минута Абдела Зубир след серия от финтове стреля към вратата, но за щастие на Бонман уцели напречната греда.

Карабах продължи да доминира, но до нови попадения в редовните 90 минути не се стигна и двата отбора преминаха към продълженията от по 15 минути.

Карабах вкара четвърти гол в 92-ата минута. Абдела Зубир с финтове се справи с влезлия като резерва Аслак Фон Витри и върна към друга резерва – Байрамов, който с мощен шут прати топката във вратата на Бонман.

Лудогорец тотално капитулира през второто полувреме.

Карабах организира много бърза контраатака в 111-ата минута, при която Редон Джиджа бе изведен сам срещу Бонман. Вратарят на Лудогорец отрази първия му удар, но при добавката бе безпомощен за 2:5.

Само секунди след това попадение Лудогорец сякаш се разпадна и Патрик Андраде успя да вкара второто си попадение в срещата – 2:6.

Карабах вкара седми гол в 117-ата минута. След удар от разстояние Бонман плонжира и спаси, но при добавката Ясин Бензиа вкара своя втори гол в срещата, за да оформи крайното 2:7.

Така Лудогорец ще играе в плейофа на Лига Европа.