Лудогорец с драматична загуба в Белгия

0
ludogorets
- -

Лудогорец загуби гостуването си на Андерлехт с 0:2 в един много нервен и напрегнат мач. Българският шампион игра почти 70 минути с човек по-малко, а в самия край на срещата бе отменен и гол за разградчани. Главният рефер показа и огромен брой жълти картони на орлите.к

Още в началните минути Лудогорец можеше да поведе. Първият корнер в мача донесе шанс на Диниш Алмейда да отбележи, но топката свари защитника неподготвен и той отигра с бедро в аут. Андерлехт бързо се окопити и погледна към вратата на Бонман. Ашимеру отправи силен шут от над 20 метра, минал покрай вратата на разградчани.

След десетина минути игра и белгийският колос стигна до чисто положение. От упор Васкес стреля с глава, намирайки тялото на Бонман. Нападателят засече хубаво центриране от дясното крило.

В средата на полувремето разградчани отново погледнаха към вратата на домакините. Удар на Дуарте не затрудни особено Косеманс, който минута преди това пресече и опасно подаване на Рик Джонатан.

Малко преди да измине половин час от мача, Лудогорец остана с 10 души на терена. Кайо Видал бе задържан за фланелката край тъчлинията, но в яда си посегна с лакът и удари в лицето Дегрееф. След консултация с ВАР, бразилецът, първоначално получил само жълт картон, бе изгонен. Решението бе пресилено.

Последните пет минути от полувремето бяха белязани от куп жълти картони за играчите на Лудогорец. Видимо изнервени, футболистите на Йовичевич оспорваха всяко решение на Филип Глова. С официално предупреждение се „отчете“ и самият хърватски треньор. При първия картон от поредицата, феновете на „зелените“ започнаха да мятат бутилки от трибуните на „Лото Парк“. В даден момент играчите на българския тим усмиряваха привържениците си.

В началото на втората част двата тима размениха по един неособено опасен удар. За „виолетовите“ стреля Ашимеру, а за „зелените“ Нареси. Нищо опасно и в двата случая.

Крепостта на Лудогорец падна в 67-ата минута. Тогава Шимич намери Вершаерен, който стреля, но бе блокиран. След серия от рикошети пред погледа на Бонман, топката отиде на пътя на Едози. Влезлият от пейката флангови нападател я прати в близкия ъгъл за 1:0.

В 90-та минута бе отменен гол на Лудогорец заради засада на Нареси, а малко по-късно Андерлехт вкара втори гол след попадение на Дреер.