0
todor nedelev
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец и ЦСКА 1948 играят при резултат 0:0 в последния мач от 13-ия кръг на родната ни първа лига.

На „Хювефарма Арена“ тимът на Игор Йовичевич ще опита да удължи своята победна серия, докато хората на Валентин Илиев ще искат да сложат край на серията си от 4 поредни мача без успех в първенството.
В първите минути на двубоя нямаше опасни ситуации пред двете врати.

Домакините поведоха в резултата в 15-ата минута. ЦСКА 1948 сбъркаха при изнасянето на топката Педро Нареси пропусна топката, която Ерик Маркуш успя да достигне и да я прати във вратата на Алекс Божев.

„Орлите“ удвоиха аванса си в 24-ата минута, когато след центриране от корнер защитата на „червените“ изчисти топката, но Дени Групер успя да я върне в наказателното поле, където Ивайло Чочев се измъкна от засадата и с лекота порази целта за 2:0.

В 33-ата минута Бирсент Карагарен центрира към Ради Кирилов, който стреля с глава, но Серджио Падт направи добро спасяване.

Шест минути след това Радослав Кирилов пусна към Марто Бойчев в наказателното поле, но младокът не успя да уцели добре топката и не затрудни стража на Лудогорец.

Лудогорец вкара трети гол в 49-ата минута, когато Ерик Маркуш бе изведен зад отбраната на ЦСКА 1948 от Руан Круз и вкара втория си гол в двубоя.

В 61-ата минута топката бе центрирана на далечната греда, където Марио Илиевски се измъкна от отбраната, но не успя да насочи удара си.